New construction hotel in Laakdal

Inspiratsioon referentsobjektide galeriist

Wienerbergeri keraamilised tooted annavad omanikule ja arhitektile piiramatud võimalused isikupärasteks lahendusteks ning rikkalikuks vormikeeleks. 
 
Elamud, ühiskondlikud ja ärihooned, maastikulahendused ja aiakujundus, väliköögid ja pizzaahjud ning sisekujunduslahendused erinevatest Wienerbergeri tellistest, tellisplaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest.
Vaata, loe ja ammuta inspiratsiooni meie referentsobjektide galeriist! 

University of Silesia Faculty of Radio and Television; Brick Award 2020 Category "Sharing Public Spaces"; Architects: BAAS Arquitectura, Grupa 5 artchitekci, Maleccy biuro, Photo:  Adrià Goula
© Adrià Goula

Keraamiline tellis ühendab traditsioonid kaasaegsete lahendustega

Keraamika populaarsust ja kasutamist üle maailma kinnitab ka juba üheksandat korda korraldatav ülemaailmne konkurss Brick Award, kuhu esitati sel aastal kokku 644 võistlustööd 520 arhitekti´loomingust.

Üheksandat korda toimuv rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Wienerberger Brick Award 2020 valis seitse kõige omanäolisemat tellishoonet viiest kategooriast, tunnustades auhinnaga kaasaegse ja uuendusliku tellisarhitektuuri esmaklassilisi ning silmapaistvamaid näiteid.

Loe lähemalt »

Uus
Tõrva keskväljak. Kasutatud materjalid: Penter klinkersillutuskivid Punane Kare ja Grafiit Kare. Arhitekt: Arhitektuuribüroo Arhitekt Must OÜ (Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving). Projekteerija: Novarc Group AS. Tellija: Tõrva Linnavalitsus. Ehitaja: AS Merko Ehitus Eesti. Foto: Arno Mikkor.
© Arno Mikkor / Wienerberger AS

Uudne paljusus avalikus ruumis – Tõrva Keskväljaku sünnilugu

Tõrva linn oli esimene, kus EV 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum” raames valmis uus linnasüda. Tõrva keskväljak, mis valiti Aasta Ehitusprojekt 2018 rajatise kategooria võitjaks, sai rekonstrueerimise käigus uue välimuse ja olemuse.

Arhitektuuribüroo Arhitekt Must arhitekt Ott Alver räägib Tõrva keskväljaku sünniloost lähemalt.

Loe lähemalt »

Uus
Suure-Jaani Tervisekoda. Kasutatud materjalid: Nordic Line Klinkertelliste sarja kuuluvad FAT65 Stockholm klinkertellised. Arhitektid: Arhitekt Must OÜ. Sisearhitektid: Kuup Disain OÜ. Fotograaf: Terje Ugandi.
© Terje Ugandi / Wienerberger AS

Suure-Jaani Tervisekoda

Väikelinna elustamine ning viienda aastaaja veekeskus

Suure-Jaani Tervisekoda sündis soovist seista vastu väikelinnade tühjenemisele ja nende linnakeskmete elutuks muutumisele. Tervisekoja loost räägivad alljärgnevalt lähemalt arhitektuuribüroo Arhitekt Must arhitektid.

Loe lähemalt »

Martensi maja, Pärnus. Kasutatud materjalid: Terca Nordic Line klinkertelliste sarja kuuluvad Stockholm tellised. Arhitektuur: BOA OÜ (Jürgen Lepper, Anto Savi, Margus Soonets). Fotograaf: Arno Mikkor.
© Arno Mikkor

Martensi maja

Pärnu linnaruumi oluline ilmestaja ning linna elu- ja ärikeskkonna vahetu osa

"Martensi maja kannab ilmselt rahvusvaheliselt tuntuima Pärnus sündinud inimese – linna aukodaniku Friedrich Fromhold von Martensi nime. Kvaliteetarhitektuuriga Martensi majast saab kahtlemata ka tulevikus üks Pärnu linnaruumi oluline ilmestaja ning linna elu- ja ärikeskkonna vahetu osa, andes linnasüdamele uue maamärgilise ilme," tutvustatakse uut hoonet Martensi maja kodulehel.

Loe lähemalt »

Teater Ugala, Viljandis. Kasutatud materjalid: Terca Punane Sile keraamilised tellised ja tellisplaadid koos nurkadega ning eritellimusel valminud tellised. Arhitektid: R-Konsult arhitektid Irina Raud, Anna Temmo ja Erkki Tammeleht. Fotograaf: Kaido Haagen.
© Kaido Haagen / Wienerberger AS

Teater Ugala külastajad astuvad värskesse, mitte mingil juhul uude majja

Kui teha kaks pilti, uus ja vana Ugala hoone, siis need on täiesti ühesugused.

"Väliselt sarnaneb uuenenud Ugala nn vanale versioonile. Vana fassaadikivi võeti maha, kuid asendati samasuguses stiilis tehtud ja laotud punase tellisega. Nii algaski koostöö Wienerbergeriga," räägivad uues rahvusvahelises tellisarhitektuuri tutvustavas ajakirjas Architectum R-Konsulti arhitektid Irina Raud, Anna Temmo ja Erkki Tammeleht oma tööst lähemalt.

Loe lähemalt »

Balti Jaama turg. Kasutatud materjalid: Dresden ja Westminster klinkersillutuskivid. Arhitektid: KOKO arhitektid. Fotod: Mapri Ehitus OÜ ning fotograaf Kristian Kruuser.
© Mapri Ehitus OÜ / Kristian Kruuser / Wienerberger AS

Balti jaama turg

Isikupärase ajalooga turu rekonstruktsioon Tallinna esindusvaksali ja Kalamaja vahel

"2016. aasta alguses suleti turg rekonstrueerimistöödeks. Selleks, et säilitada mõnusat turu atmosfääri ja funktsioon ajaloolises kohas, kolis arendaja ajutise lahendusena turu kõrvalkrundi vanasse depoohoonesse ja õuele.

Uue lahenduse eesmärk oli luuatänapäevane ja mitmekesine turg, säilitades vana turu ajalooline isikupära oma sagina ja kaootilisusega. Täiendasime olemasolevat maailma nii, et see oleks ligitõmbav võimalikult paljudele sihtrühmadele: rongiga sõitjad, lähipiirkonna elanikud, noored, turistid ja kõik teised, kes kasvõi kogemata tema lähedusse satuvad, " kirjutavad Koko arhitektid oma kodulehel.

Loe lähemalt »

Culture Cauldron (Kultuurikatel). Used materials: Penter Red smooth pavers from Aseri plant (Estonia).
© Kaupo Kalda / Wienerberger AS

Kultuurikatel

Elektrijaama kujundamine üritustekohaks

"Kultuurikatel on Tallinnas asuva endise elektrijaama nimi. Renoveerimis­projekt keskendub lihtsatele ruumi organiseerimise põhimõtetele, et rahuldada uute loominguliste kasutajate vajadused. Projekti kontseptsioonis on peamine tagada avatus," räägib Siiri Vallner rahvusvahelises tellisarhitektuuri tutvustavas ajakirjas Architectum. 

Loe lähemalt »

Energy efficient house in Rakvere, Estonia. Used materials: Terca Dresden bricks.
© Oliver Alver / Wienerberger AS

Rakvere Tark Maja

Rakvere tark maja on esimene energiasäästlik avalik hoone Eestis. See on ehitatud testkeskkonnaks, et selgitada kui palju on võimalik ühiskondliku hoone toimimisel kasutada päikeseenergiat ja maasoojust.

Alver Arhitektid kirjutavad oma kodulehel nii: "Tark Maja on ligi-null-energia hoone, mille eesmärk on lisaks esmasele funktsionaalsusele katsetada läbi kaasaegsete monitoorimissüsteemide erinevate meetmete tõhusust meie kliimas. Targa Maja Kompetentsikeskus on regionaalse innovatsioonipartnerluse keskus, mis aitab valdkonna ettevõtetel, avaliku võimu ning teadus- ja arendusasutustel luua, arendada ja rakendada intelligentseid targa maja tehnoloogilisi lahendusi, aidates kaasa meie igapäevase elukeskkonna mugavamaks, energiasäästlikumaks ning ohutumaks muutmisel. Hoone on projekteeritud BIM modelleerimistarkvara abil".

Loe lähemalt »

University of Tartu Narva College, Estonia. Used materials: Terca facing bricks Aseri red brushed; Koramic roof tiles Pottelberg Amarant; Penter pavers Aseri red and Dresden.
© Katrin Koov / Wienerberger AS

Tartu Ülikooli Narva Kolledž

Uut ja vana austav kombinatsioon

Hoone väljaku poole suunatud fassaad on kasvanud välja ideest pöörduda tagasi linna varasema kaubandushoone esikülje kui „negatiivi“ juurde ning selle taga asuv kool on väga kaasaegne ruum, mis on liidetud üheks treppide ja laiade kaldpindadega.

Loe lähemalt »

Ammuta inspiratsiooni meie referentsobjektide galeriist

Järgnevas galeriis on võimalik tutvuda viimaste aastate referentsobjektidega elamute kategoorias. Siit leiab pilte üksikelamutest, kaksik- ja ridaelamutest ning korterelamutest. 

Järgnevas galeriis on võimalik tutvuda viimaste aastate referentsobjektidega ühiskondlike hoonete ja ärihoonete kategoorias. 

Järgnevas galeriis on võimalik tutvuda viimaste aastate referentsobjektidega maastikulahenduste ja aiakujunduste kategoorias. Siit leiab pilte linnaruumi kujundusest - väljakutest, platsidest ja teedest aga ka koduaedade kujundusest. 

Järgnevas galeriis on võimalik tutvuda viimaste aastate referentsobjektidega sisekujunduse kategoorias. Siit leiab pilte elamute ning ühiskondlike hoonete sisekujunduselementidest ning kütte- ja tulekolletest. 

Järgnevas galeriis on võimalik tutvuda viimaste aastate referentsobjektidega väliköökide ja välistingimustes kasutatavate tulekollete kategoorias. 

Wienerbergeri keraamilised tooted annavad omanikule ja arhitektile piiramatud võimalused isikupärasteks lahendusteks ning rikkalikuks vormikeeleks.