Mis on Terca keraamilised tellised?

Terca kaubamärgi all pakume laia valikut keraamilisi ja klinkriks põletatud telliseid.
Tellised püüavad pilku fassaadil, sobivad küttekollete (ahjud, kaminad, pliidid) ehitamiseks, korstna ladumiseks ja veel muudeks ehitustöödeks.

  • Aseri tellised ja importtellised
  • Keraamilised tellised vs klinkertellised
  • Fassaaditellised
  • Täistellised
  • Tellised korstna ehitamiseks

Tellised annavad omanikule ja arhitektile piiramatud võimalused isikupärasteks lahendusteks ning rikkalikuks vormikeeleks.

Tellised igaks otstarbeks
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
Aseri tellised ja importtellised

Aseris on telliseid toodetud juba eelmise sajandi algusest. Tänu tehnoloogia arengule on võimalik toota väga erinevates värvitoonides ja pinnaviimistlustes ning erinevates formaatides ja mõõtmetes telliseid. Traditsiooniliste punaste auktelliste ning täistelliste kõrval toodetakse Aseri tellisetehases ka heledaid, halle, kollakaid, roosakaid, kirjusid, pruune ning ka tumedaid tellised.

Terca telliste valik täieneb pidevalt ka imporditavate telliste näol. Hetkel leiab meie valikust peamiselt Belgia ja Hollandi tellised, mis on saadaval kümnetes põnevates toonides ning meenutavad käsitsi vormitud telliseid. Samas oleme valmis täitma klientide soove ka teiste Wienerbergeri Euroopa riikide tehaste toodanguga.  

Iidse materjalina on tellised leidnud koha paljudes kasutusvaldkondades. Kui enamasti oleme harjunud telliseid nägema fassaadidel, ahjude, kaminate, soemüüride ning korstnate ehitusel, siis üha enam kohtab tellist ka sisekujunduses.

Tänu jätkuvatele edusammudele tootearenduses on telliseid väga laia värvigamma, mõõtmete ja pinnaviimistlustega, mistõttu leiab Terca telliste tootevalikust sobivad tellised nii modernse, klassikalise kui ka loodus- või maalähedasema maitse eelistajad.

Tellised on interjööris ühendavaks motiiviks mitmel moel, sest need sobivad nii siseseinte ja sisekujunduselementide ladumiseks, küttekollete ehitamiseks kui ka mööblimaterjaliks.

Nordic Line klinkertellised
© Arno Mikkor / Wienerberger AS

Keraamilised tellised vs klinkertellised

Terca telliste tootevalikusse kuuluvad lisaks keraamilistele tellisetele ka Nordic Line tellistesarja kuuluvad klinkertellised.

Klinkertellised on erinevalt teistest fassaadiauktellistest madalama veeimavusega (alla 6%) ning suurema survetugevusega (min 60MPa), mis tähendab materjali suuremat vastupidavust ja tugevust. Seetõttu sobivad klinkertellised erinevalt keraamilistest fassaadiauktellistest ka vundamendi soklite ladumiseks ja õueehitiste ehitamiseks.

Fassaaditellised
© Arno Mikkor / Wienerberger AS

Fassaaditellised

Tellise eelisteks fassaadimaterjalina on tema unikaalne välimus, põlisus ja säästlikkus.

Kandvad ja mittekandvad lisaviimistluseta välisseinad ehitatakse ilmastikukindlatest tellistest, mistõttu sobivad siin kasutamiseks tellised formaadiga VAT, FAT, KVT, WDF ja WF.

Välismüüri tuleb laduda külmakindlatest tellistest, mille nimilaius peab olema vähemalt 85 mm. Tuulele ja sademetele eriti avatud seintes soovitatakse kasutada vähemalt 120 mm laiusi telliseid.

Tellis ei põle ega mädane, ta kannatab nii suvekuumust kui talvepakast. Tellis on läbinisti kivimaterjal, mistõttu ei ole vaja muretseda ka seente ega muude kahjurite pärast. 

Täistellised ahjude, kaminate ja teiste küttekollete ehitamiseks
© Arno Mikkor / Wienerberger AS

Täistellised ahjude, kaminate ja teiste küttekollete ehitamiseks

Küttekolle on kodu süda ning elav tuli ahjus ja kaminas võlub inimesi ning loob koju hubasust.

Ahjude ja kaminate, pliitide, soemüüride ja lesode eshitamiseks soovitame kasutada eelkõige täistelliseid, mida pakume formaatidega VTT, FTT, PTT, KVT, WDF ja WF. Samas on võimalik küttekollete välisvoodri ehitamiseks kasutada ka laiema värvivalikuga fassaadiauktelliseid.

Tellise eelistamiseks on mitmeid põhjusi. Tellistest küttekolle on isikupärane, sest selle saab ehitada oma vajadusi ja ootuseid arvesse võttes. Tellistest laotud tulekoldel on head soojust salvestavad omadused, mistõttu püsivad eluruumid kaua soojad. Kütmiseks kuluv energia on optimaalne. Tellistest ehitatud ahi, kamin ja pliit on säästlikud, hubased ja keskkonnasõbralikud soojusallikad.

Tellised korstna ehitamiseks
© Uwe Strasser

Tellised korstna ehitamiseks

Massiivne telliskorsten töötab tõhusa soojussalvestina.

Korstna ehitamiseks sobivad tulepüsivad materjalid, et lõõrid taluksid suitsu poolt tekitatavat korrosiooni, küttekolde kasutamisel tekkivat kõrget temperatuuri ja selle vaheldumist, aga ka ilmastikust põhjustatud mõjutusi.

Terca tootevalikust sobivad korstna köetava osa (korstna jalg siseruumis) ehitamiseks tellised fromaadiga VTT, VAT ja PTT. Mitteköetav osa (korstnapits ja külm pööning) ehitamiseks sobivad tellised formaadiga VAT, KVT, aga ka VTT Safari tellised.

Tulekolde tüübist ja ehituse arhitektuurist sõltuvalt on korstnal soojuse akumuleerijana palju positiivseid omadusi. Koldele järgnev müüritud korsten töötab tõhusa soojakogujana, suurendades veelgi tulekolde kasutegurit. Ka „kergele” koldele (malmkamin, pliit jne) liidetud massiivne telliskorsten moodustab märkimisväärse soojuse salvestaja. Selliselt pikeneb ka soojaloovutusaeg, millega omakorda kaasneb vajadus harvemini kütta. Mitmekorruselistes hoonetes töötab laotud korsten hea „soojajagajana” ülemistele korrustele, suurendades koldest saadava energia paremat kasutamist ja kogu maja energiasäästu, mis uuringute järgi on selgelt väljenduv juba ühe kütteperioodi jooksul.

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!