Mis on Terca keraamilised tellised?

Terca kaubamärgi all pakume laia valikut keraamilisi ja klinkriks põletatud telliseid.
Tellised püüavad pilku fassaadil, sobivad küttekollete (ahjud, kaminad, pliidid) ehitamiseks, korstna ladumiseks ja veel muudeks ehitustöödeks.

  • Aseri tellised ja importtellised
  • Keraamilised tellised vs klinkertellised
  • Fassaaditellised
  • Täistellised
  • Tellised korstna ehitamiseks

Tellised annavad omanikule ja arhitektile piiramatud võimalused isikupärasteks lahendusteks ning rikkalikuks vormikeeleks.

A photo display of the different coloured bricks available at Wienerberger Ltd.
© Wienerberger Ltd.
© Wienerberger Ltd.
Aseri tellised ja importtellised

Aseris on telliseid toodetud juba eelmise sajandi algusest. Tänu tehnoloogia arengule on võimalik toota väga erinevates värvitoonides ja pinnaviimistlustes ning erinevates formaatides ja mõõtmetes telliseid. Traditsiooniliste punaste auktelliste ning täistelliste kõrval toodetakse nüüd Aseri tellisetehases heledaid, halle, kollakaid, roosakaid, kirjusid, pruune ning ka päris tumedaid tellised.

Erilist tähelepanu on väärivad käsitsi valmistatud tellised. Enam ei ole maailmas palju kohti, kust sellist omanäolist käsitööd oleks võimalik tellida. Algselt Inglismaa jaoks mõeldud käsivormitellised on tänaseks köitnud tähelepanu lisaks Eestile ka mujal maailmas ning neid tooteid oodatakse sageli lausa järjekorras.

Terca telliste valik täieneb pidevalt ka imporditavate telliste näol. Hetkel müüme valikut Belgias ja Hollandis valmistatud tellistest. Belgia ja Hollandi tellised on saadaval kümnetes põnevates toonides ning meenutavad käsitsi vormitud telliseid. Samas oleme valmis täitma klientide soove ka teiste Wienerbergeri Euroopa riikide tehaste toodanguga.  

Iidse materjalina on tellised leidnud koha paljudes kasutusvaldkondades. Kui enamasti oleme harjunud telliseid nägema fassaadidel, ahjude, kaminate, soemüüride ning korstnate ehitusel, siis üha enam kohtab tellist ka sisekujunduses. Tänu jätkuvatele edusammudele tootearenduses on telliseid väga laia värvigamma, mõõtmete ja pinnaviimistlustega ning seetõttu leiab Terca keraamiliste telliste tootevalikust sobiva nii modernse, klassikalise kui ka loodus- või maalähedasema maitse eelistaja.

Tellised on interjööris ühendavaks motiiviks mitmel moel, sest need sobivad siseseinte ja sisekujunduselementide ladumiseks, küttekollete ehitamiseks kui ka mööblimaterjaliks.

Eestis, Aseri tehases väljatöötatud ja toodetud Nordic Line tellistesarja kuuluvad klinker ja keraamilised tellised
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
Keraamilised tellised vs klinkertellised

Terca telliste tootevalikusse kuuluvad lisaks keraamilistele tellistele nüüd ka Nordic Line tellistesarja kuuluvad klinkertellised. Klinkertellised on erinevalt teistest fassaadiauktellistest madalama veeimavusega (alla 6%) ning suurema survetugevusega (min 60MPa), mis tähendab materjali suuremat vastupidavust ja tugevust. Seetõttu sobivad klinkertellised erinevalt keraamilistest fassaadiauktellistest ka vundamendi soklite ladumiseks ja õueehitiste ehitamiseks.

Aseri tehases toodetud Terca keraamilised tellised on kindel valik!
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
Fassaaditellised

Kandvad ja mittekandvad lisaviimistluseta välisseinad ehitatakse ilmastikukindlatest tellistest, mistõttu sobivad siin kasutamiseks tellised formaadiga VAT, FAT, KVT, WDF ja WF. Välismüüri tuleb laduda külmakindlatest tellistest, mille nimilaius peab olema vähemalt 85 mm. Tuulele ja sademetele eriti avatud seintes soovitatakse kasutada vähemalt 120 mm laiusi telliseid

Tellise eelisteks fassaadimaterjalina on tema unikaalne välimus, põlisus ja säästlikkus. Tellis ei põle ega mädane, ta kannatab nii suvekuumust kui talvepakast. Tellis on läbinisti kivimaterjal, mistõttu ei ole vaja muretseda ka seente ega muude kahjurite pärast. 

Terca keraamiliste telliste hulgast leiab igaüks omale sobiva!
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
Täistellised ahjude, kaminate ja teiste küttekollete ehitamiseks

Ahjude ja kaminate, pliitide, soemüüride ja lesode eshitamiseks soovitame kasutada eelkõige täistelliseid, mida pakume formaatidega VTT, FTT, PTT, KVT, WDF ja WF. Samas on võimalik küttekollete välisvoodri ehitamiseks kasutada ka laiema värvusevalikuga fassaadiauktelliseid.

Küttekolle on kodu süda ning elav tuli ahjus ja kaminas võlub inimesi ning loob koju hubasust. Tellise eelistamiseks on mitmeid põhjusi. Tellistest küttekolle on isikupärane, sest selle saab ehitada oma vajadusi ja ootusi arvestades. Tellistest laotud tulekoldel on head soojust salvestavad omadused, mistõttu püsivad eluruumid kaua soojad. Kütmiseks kuluv energia on optimaalne. Tellistest ehitatud ahi, kamin ja pliit on säästlikud, hubased ja keskkonnasõbralikud soojusallikad.

Eestis, Aseri tehases toodetud Terca keraamiline tellis, Punane Harjatud VAT65.
© Wienerberger AS
© Wienerberger AS
Tellised korstna ehitamiseks

Korstna ehitamiseks sobivad tulepüsivad materjalid, et lõõrid taluksid suitsu poolt tekitatavat korrosiooni, küttekolde kasutamisel tekkivat kõrget temperatuuri ja selle vaheldumist, kui ka ilmastikust põhjustatud mõjutusi. Terca tootevalikust sobivad korstna köetava osa (korstna jalg siseruumis) ehitamiseks tellised fromaadiga VTT, VAT ja PTT. Mitteköetav osa (korstnapits ja külm pööning) ehitamiseks sobivad tellised formaadiga VAT, KVT aga ka VTT Safari tellised.

Massiivne telliskorsten töötab tõhusa soojussalvestina. Tulekolde tüübist ja ehituse arhitektuurist sõltuvalt on korstnal soojuse akumuleerijana palju positiivseid omadusi. Koldele järgnev müüritud korsten töötab tõhusa soojakogujana, suurendades veelgi tulekolde kasutegurit. Ka „kergele” koldele (malmkamin, pliit jne) liidetud massiivne telliskorsten moodustab märkimisväärse soojuse salvestaja. Selliselt pikeneb ka soojaloovutusaeg, millega omakorda kaasneb vajadus harvemini kütta. Mitmekorruselistes hoonetes töötab laotud korsten hea „soojajagajana” ülemistele korrustele, suurendades koldest saadava energia paremat kasutamist ja kogu maja energiasäästu, mis uuringute järgi on selgelt väljenduv juba ühe kütteperioodi jooksul.

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!