Tartu Kindergarten Ristikhein
© Heikki Avent / Wienerberger AS

Mis on Terca keraamilised tellisplaadid?

Savist põletatud keraamilised tellisplaadid on looduslikud, ilmastikukindlad, praktiliselt hooldusvabad ja allergiavabad tooted, mis säilitavad oma kauni välimuse aastakümneteks ning sobivad nii fassaadidele kui ka sisekujundusse.

Terca keraamilised tellisplaadid Tartus
© Heikki Avent / Wienerberger AS

Terca keraamilised tellisplaadid

Terca keraamilised tellisplaadid on kestev lahendus ühtviisi nii uute ehitiste kui ka rekonstrueeritavate fassaadide atraktiivse välisilme kujundamiseks.

Tellisplaatide näol on tegemist populaarust koguva keraamilise viimistlusmaterjaliga, mis tänu oma pidevalt laienevale valikule annab arhitektidele, arendajatele ja kodukujundajatele piiramatud võimalused oma visiooni realiseerimiseks.

Terca keraamiliste tellisplaatide tootevalikusse kuuluvad koos kodumaiste Aseris toodetud tellisplaatidega ka Belgia, Hollandi, Saksamaa ja Soome tellisplaadid. Tänu uudsele angobeerimise tehnoloogiale, võimaldab Aseri tehas meil toota ka eri värvi ja läikeastmega tellisplaate.

Nii valmis näiteks Tartus, Liivi 2 asuva Tartu Ülikooli õppehoone fassaad, kus arhitekt soovis hoonele anda erilist ilmet ning mille tulemusena kasutati lisaks meie tootevalikusse kuuluvatele Punainen Sile ja Grafiiti Sile keraamilistele tellisplaatidele eritellimusel valmistatud läikivaid musti ja punaseid tellisplaate. 

Tartu mnt 52 apartment building
© Heikki Avent / Wienerberger AS

Tellisplaatide kasutusvaldkonnad

Tellisplaadid sobivad kasutamiseks nii välis- kui sisetingimustes.

Tellisplaate kasutatakse laialdaselt ka raudbetoonelementide valmistamisel, kus tellisplaadid kinnitatakse raudbetoonpaneelide välispinnale tootmisprotsessi käigus. See tagab kestva ja esteetilise lõpptulemuse ning ehitise kõrge turuväärtuse inimpõlvedeks.

Tellisplaate on võimalik kleepida nii fassaadidele kui siseseintele, korstnapitsidele jms pindadele. Tellisplaate kasutades on võimalik oma interjöörile anda nii ajatu, retro kui ka modernne ilme.

Tellisplaatide paigaldamisel on soovitatav kasutada vähemalt 10 mm vuugi laiust.

Uus-Veerenni Quarter
© Heikki Avent / Wienerberger AS

Tellisplaatide omadused

Tellisplaatide värvivalikust leiab plaate lumivalgest süsimustani. Lisaaktsenti saab anda erinevate pinnaviimistluste ja formaatidega.

Tellisplaadid on valmistatud 100% looduslikust savist ning on põletatud ca 1000°C temperatuuri juures, mis annab lõpptootele tema kestvuse, värvikindluse jms iseloomulikud omadused. Tellispinnad on praktiliselt hooldusvabad, mistõttu sobib selline lahendus ka mugavust armastavale peremehele.

Tellisplaatide kasutamine fassaadidel või interjööri kujundamisel võimaldab saavutada hoonete erilisust ja omanäolisust.

Da Vinci Pasta ja Pizza restoranl T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskuses. Kasutatud materjalid: Terca keraamilised tellisplaadid Punainen sile ja Grafiiti sile. Sisekujundus: Ace of Space. Foto: Märt Lillesiim.
© Märt Sillesiim / Ace of Space

Terca tellisplaadid

Tellisplaadid sobivad kasutamiseks nii fassaadil kui ka interjööris.

Tellisplaatide eelised:

• ajatu välimus

• vastupidavus

• hooldusvaba

• ilmastikukindlus

• tulekindlus

• looduslik ja keskkonnasõbralik

Terca keraamiliste tellisplaatide tootevalikusse kuuluvate erinevate värvitoonide, pinnaviimistluste ja formaatidega tellisplaadid võimaldavad Sinu kujutlusvõimel piiramatult lennata. 

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!