Boy and girl playing with miniature bricks, clay blocks and clay roof tiles in attic loft
© Markus Esser
Photography of clay extraction and preparation
© Wienerberger Belgium
Photography of shaping clay blocks
© Wienerberger NV/SA

Miks valida keraamilised ehitusmaterjalid?

Wienerbergeri keraamilised ehitusmaterjalid on kaasaegsed, looduslikud, praktiliselt hooldusvabad ja vastupidavad, säilitades nii oma väärtuse põlvkondadeks.
 
Keraamilistest ehitusmaterjalidest valmistatud optimaalsed terviklahendused on arhitektuuriliselt mitmekülgsed ja kaunid keldrist katuseni.
 
 

Looduslik ja keskkonnasäästlik

Inimloomusele on omane otsida kaitset, soojust ja turvalisust, mistõttu on telliskivi kui looduslik ehitusmaterjal alati kindel valik.

Savist sündinud keraamilised tellised ja katusekivid kuuluvad maailma vanimate ehitusmaterjalide hulka ja on siiani äärmiselt populaarsed. See pole üllatav, sest keraamilised ehitusmaterjalid on looduslikud, mitmekülgsed, vastupidavad ja stabiilse väärtusega. Õigete ehitusmaterjalide valimine on otsus kogu eluks. 

Wienerbergeri toodetes on ühendatud 200-aastane tootmiskogemus ja oskusteave. Hoolikalt toormaterjale valides ning tipptasemel tootmisrajatisi kasutades, suudame pakkuda tooteid, mis rõõmustavad teid mitme põlvkonna vältel.

Keraamilised ehitusplokid, tellised, katuse- ja sillutuskivid on säästvad ja looduslikud ehitusmaterjalid, sest nad koosnevad looduslikest toorainetest: savist ja veest. Telliskivid on täielikult saasteainete- ja allergeenivabad ning sobivad seetõttu inimestele ja loodusele suurepäraselt.

Lisaks sellele, et keraamilised materjalid on looduslikud, kvaliteetsed ja hooldusvabad, on nad ka kõigis tootmisetappides keskkonnasäästlikud – alates tooraine hankimisest kuni tootmise ja pakendamise ning töötlemiseni välja. Nad on väga stabiilsed, taluvad kõrgeid temperatuure ega paisu või tõmbu temperatuuri muutudes kokku.

Kliendid, kes valivad Wienerbergeri katusekivid, tellised, ehitusplokid või sillutuskivid, lähevad kindla peale välja!

Ilus ja esteetiline

Lai tootevalik loob piiramatud kujundusvõimalused.

Keraamilisi ehitusmaterjale saab kasutada mitmesugusel viisil - seintel, fassaadidel ja katustel, samuti aedades, terrassidel ja interjööris. Neid saab kasutada väga erinevate ehitiste ja arhitektuuristiilide korral. 

Wienerbergeri tellised, sillutus- ja katusekivid on esteetilised ning mitmekülgsed. Tänu väga suurele värvide, vormide ja pindade valikule on võimalike kujunduste ja variatsioonide hulk peaaegu piiramatu. Värvispekter ulatub lumivalgest klassikalise punase ja süsimustani välja. Tootevaliku hulka kuuluvad siledad, karedad, erinevad reljeefsed ja glasuuritud pinnad. Samuti kitsamad, laiemad, väiksemad ja suuremad vormid ning formaadid.

Katusekive ja fassaaditelliseid aga ka sillutuskive saab üksteisega harmooniliselt kombineerida.

Energiasäästlik ja ökonoomne

Õigete ehitusmaterjalide valimine on otsus kogu eluks.

Wienerberger tegeleb tootmistehnoloogiate ja toodete pideva arendamisega, mis toob kaasa toote põhiomaduste pideva täiustamise. Selle tulemusena saame pakkuda keraamilistest ehitusmaterjalidest valmistatud optimaalseid terviklahendusi kogu hoone jaoks, mis on arhitektuuriliselt mitmekülgsed ja kaunid, energiat ja keskkonda säästvad – keldrist katuseni.

Erinevad ilmastikunähtused keraamilisi ehitusmaterjale ei kahjustada, mistõttu on hoolduskulud olematud või püsivad minimaalsed. Suurepäraste isoleerivate omaduste ja soojuse salvestamise võime tõttu aitavad keraamilised ehitusmaterjalid hoonete energiatarbimist ja kulusid vähendada. 

Vastupidav ja stabiilse väärtusega

Savist ehitusmaterjalid on tugevad, stabiilsed ja seetõttu eriti vastupidavad – nende kasutusaeg on rohkem kui 100 aastat.

Kogu maailmast võib leida sajandeid püsinud telliskivihooneid. Aasta-aastalt lisandub suursuguseid tellishooneid ja klinkersillutuskividega alasid nii linnade kui maapiirkondade arhitektuuripilti.

Keraamilistest ehitusmaterjalidest ehitatud hoonete väärtus säilib sajanditeks ja isegi suureneb ajaga. Tänu vastupidavusele, stabiilsusele ja tervislikule sisekliimale on tellistest eramud ja tellisfassaadidega korruselamute korterid väga nõutud ja nende edasimüügiväärtus püsiv. Lisaks on tellispinnad praktiliselt hooldusvabad, mistõttu sobivad nad ka laisemale peremehele. 

Keraamilistest kividest ja tellistest hooned on ilmastikukindlad, taluvad maavärinat ja on tulekindlad.

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!