Mis on Penter klinkersillutuskivid?

Penter kaubamärgi all pakume laia valikut klinkersillutuskive. 
Sillutuskivid püüavad pilku väljakute, platside ja aedade kujunduses ning sobivad kõnniteede ja sõiduteede sillutamiseks.

  • Aseri klinkersillutuskivid ja importtooted
  • Klinkersillutuskivid
  • Murukivid
  • Klinkersillutuskivide äärekivi

Sillutuskivi on läbinisti looduslik ehitusmaterjal ja sobib sillutiseks nii linnamaastikku kui aiakompleksi!

Valik Aseris toodetud Penter sillutuskive
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
Aseri klinkersillutuskivid ja importtooted

Suurem osa  Penter klinkersillutuskivide tootevalikusse kuuluvatest sillutuskividest toodetakse Wienerbergeri tehastes Saksamaal ja Hollandis. Eestis, Aseris alustati klinkersillutuskivide tootmist 2011. aastal ning nüüd toodame neid kareda pinnaviimistlusega viies formaadis ja kolmes värvitoonis: punane, pruunikirju ja tumehall. 

Tänu jätkuvatele edusammudele tootearenduses saab sillutuskive valida väga laia värvigamma, mõõtmete ja pinnaviimistlustega. Seetõttu leiavad Penter sillutuskivide tootevalikust sobiva nii modernse, klassikalise kui ka maa- ja looduslähedase maitsega inimesed olgu eesmärgiks siis linnaruumi või koduaia planeerimine ja kujundamine.

Tooraine hoolika valiku ja töötlemise ning uusimate tootmissüsteemide abil valmivad sillutuskivid ei kaota aastate jooksul oma kaunist välimust ja pakuvad oma ajatu ilmega rõõmu veel tulevastele põlvkondadelegi. 

Valik Aseris toodetud Penter sillutuskive
© Arno Mikkor
© Arno Mikkor
Klinkersillutuskivid

Sillutuskivi põletatakse väga kõrgel temperatuuril (u 1100°C). Peaaegu paakumispiirini põletamisel tekib eriti suure tugevuse ja tihedusega materjal, klinkerkivi, mis on väga vastupidav. Klinkersillutuskivid taluvad karme ilmastikumõjusid ja suurt mehaanilist koormust, nende värv on igikestev ning peale selle on nee happe-, soola- ja õlikindlad. Neid on eriti lihtne hooldada ja tänu veidi krobelisele pealispinnale on seal mugav ja ohutu kõndida.

Savist põletatud klinkersillutuskividest ehitamine on ökoloogiliselt mõistlik: tänu kivi väga väikesele veeimavusele laseb sillutatud pind, milles vuukide osakaal on ainult 10%, vihmaveel pinnasesse imbuda. Nii annavad sillutuskivid olulise panuse ümbritseva pinnase tasakaalustatud niiskusbilansi saavutamiseks ja kanalisatsiooni koormuse vähendamiseks. Kuna materjal on kõdunematu, on tema kasutusiga praktiliselt lõpmatu. Puhaste looduslike toodetena on sillutuskive, nagu kõiki Wienerbergeri tooteid, võimalik taaskasutada.

Eestis, Aseri tehases toodetud Penter klinkersillutuskivi, Murukivi Terra.
© Wienerberger AS
© Wienerberger AS
Murukivid

Penter klinkersillutuskivide tootevalikusse kuuluvad ka murukivid, mida pakume hetkel punaste ja pruunidena.

Aseri tehases väljatöötatud ja toodetud murukivid on hea lahendus, kui platsidele või parkimisalaldele soovitakse lisada rohelust. Murukivide üheks eeliseks on nende väike veeimavus (alla 6%), mis tähendab, et kivi aukudes kasvav muru ei kuiva ära, sest kivimaterjal ei ima niiskust endasse. 

Eestis, Aseri tehases toodetud Penter klinkersillutuskivi, Äärekivi Punane.
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
© Arno Mikkor / Wienerberger AS
Klinkersillutuskivide äärekivid

Aseri tehase klinkersillutuskivide sortimenti on lisandunud äärekivi. Äärekivi  on sillutuskividest suurem (290 x 60 x 200 mm), piklik klinkerkivi, mida kasutatakse samal või erineval tasapinnal asuvate pinnakatete eraldamiseks. Klinkeräärekivid paigaldatakse killustikalusele liiva-tsemendi mördiga, et vältida alusmaterjalide välja uhtumist. Jooksvasse meetrisse mahub äärekive umbes 3,4 tükki. Äärekivid takistavad sillutise aluskihi väljavajumist ja samal ajal takistavad murujuurte tungimist rohealalt sillutise alla, tagades seeläbi sillutise stabiilsuse ja kestvuse.

Valikusse kuuluvad punased, pruunid ja tumehallid äärekivid. 

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!