Mis on Penter klinkersillutuskivid?

Penter kaubamärgi all pakume laia valikut klinkersillutuskive. 
Sillutuskivid püüavad pilku väljakute, platside ja aedade kujunduses ning sobivad kõnniteede ja sõiduteede sillutamiseks.

  • Aseri klinkersillutuskivid ja importtooted
  • Klinkersillutuskivid
  • Murukivid
  • Klinkersillutuskivide äärekivi

Sillutuskivi on läbinisti looduslik ehitusmaterjal ja sobib sillutiseks nii linnamaastikku kui aiakompleksi

Penter klinkersillutuskivid
© Arno Mikkor / Wienerberger AS

Aseri klinkersillutuskivid ja importtooted

Aseris alustati klinkersillutuskivide tootmist 2011. aastal ning toodame neid kareda pinnaviimistlusega viies formaadis ja kolmes värvitoonis: punane, pruunikirju ja tumehall.

Suurem osa Penter klinkersillutuskivide tootevalikusse kuuluvatest sillutuskividest toodetakse Wienerbergeri Saksamaa ja Hollandi tehastes.

Tänu jätkuvatele edusammudele tootearenduses saab sillutuskive valida väga laia värvigamma, mõõtmete ja pinnaviimistlustega, mistõttu leiab Penter sillutuskivide tootevalikust sobiva nii modernse, klassikalise kui ka maa- ja looduslähedase maitse eelistajad olgu siis eesmärgiks kas linnaruumi või koduaia planeerimine ja kujundamine.

Tooraine hoolika valiku ja töötlemise ning uusimate tootmissüsteemide abil valmivad sillutuskivid ei kaota aastate jooksul oma kaunist välimust ja pakuvad oma ajatu ilmega rõõmu veel tulevastelegi põlvkondadele.

Penter klinkersillutuskivid
© Arno Mikkor

Klinkersillutuskivid

Savist põletatud klinkersillutuskividest ehitamine on ökoloogiliselt mõistlik: tänu kivi väga väikesele veeimavusele laseb sillutatud pind, milles vuukide osakaal on ainult 10%, vihmaveel pinnasesse imbuda. Nii annavad sillutuskivid olulise panuse ümbritseva pinnase tasakaalustatud niiskusbilansi saavutamiseks ja kanalisatsiooni koormuse vähendamiseks.

Sillutuskivi põletatakse väga kõrgel temperatuuril (u 1100°C). Peaaegu paakumispiirini põletamisel tekib eriti suure tugevuse ja tihedusega materjal, klinkerkivi, mis on väga vastupidav.

Klinkersillutuskivid taluvad karme ilmastikumõjusid ja suurt mehaanilist koormust, nende värv on igikestev ning peale selle on need happe-, soola- ja õlikindlad. Neid on eriti lihtne hooldada ja tänu veidi krobelisele pealispinnale on seal mugav ja ohutu kõndida.

Kuna materjal on kõdunematu, on tema kasutusiga praktiliselt lõpmatu. Puhaste looduslike toodetena on sillutuskive, nagu kõiki Wienerbergeri tooteid, võimalik taaskasutada.

Murukivi
© Wienerberger AS

Murukivid

Penter klinkersillutuskivide tootevalikusse kuuluvad ka murukivid, mida pakume hetkel punaste ja pruunidena.

Aseri tehases väljatöötatud ja toodetud murukivid on hea lahendus, kui platsidele või parkimisaladele soovitakse lisada rohelust. Murukivide üheks eeliseks on nende väike veeimavus (alla 6%), mis tähendab, et kivi aukudes kasvav muru ei kuiva ära, sest kivimaterjal ei ima niiskust endasse.

Klinkersillutuskivide äärekivid
© Arno Mikkor / Wienerberger AS

Klinkersillutuskivide äärekivid

Aseri tehase klinkersillutuskivide sortimentist leiab ka äärekivid.

Äärekivi on sillutuskividest suurem (290 x 60 x 200 mm), piklik klinkerkivi, mida kasutatakse samal või erineval tasapinnal asuvate pinnakatete eraldamiseks.

Klinkeräärekivid paigaldatakse killustikalusele liiva-tsemendi mördiga, et vältida alusmaterjalide välja uhtumist. Jooksvasse meetrisse mahub äärekive umbes 3,4 tükki.

Äärekivid takistavad sillutise aluskihi väljavajumist ja samal ajal takistavad murujuurte tungimist rohealalt sillutise alla, tagades seeläbi sillutise stabiilsuse ja kestvuse.

Valikusse kuuluvad punased, pruunid ja tumehallid äärekivid. 

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!