Juhised tellisposti ja aiaposti ehitamiseks

Tellistest postide ehitamisel on oluline järgida teatud reegleid ja soovitusi. Järgnevast artiklist leiab info tellisposti ja aiaposti ehitamise eripäradest.

  • Tellisposti ehitamise põhitõed

Aiapiirded

Kaunis kodu ei piirdu ainult elamuga. Kodu juurde kuuluvad ka krunt, piire selle ümber, aed ja mitmesugused õueehitised, mis kõik on tähelepanu nõudvad arhitektuurilised elemendid nagu majagi. Aiapiirded märgistavad ning piiravad omanikule kuuluva maa-ala muust linna- või asularuumist. Kuna need peavad taluma ehitustarinditest kõige enam läbikülmumisi ja sulamisi, siis tuleb aiatarindeiks kasutada selleks sobivad ehitusmaterjale, milleks sobivad ka tagatud külmakindlusega tellised.

Aiapost on ehitatud Aseris toodetud Terca St. John's keraamilistest tellistest.
© Wienerberger AS
© Wienerberger AS
Tellisposti ehitamise põhitõed
  • Müüritis isoleeritakse vundamendist niiskustõkkega.
  • Müüritis laotakse külmakindlatest tellistest (FAT, VAT, KVT, WDF ja WF). 
  • Posti sisemust ei tohi täita betooniga (müüriseguga). Väravapostide tugevdamiseks soovitame posti vundamenti betoneerida metalltoru, mille külge kinnitatakse armatuurterasest „vuntsid“, mis kinnitatakse müüritise vuukide vahele.
  • Müüritise alt teisel ja ülevalt teisel real jäetakse vähemalt kaks püstvuuki seguta.
  •  Posti pealispind kaitstakse ilmastiku mõjude eest plekist või betoonist kattega („mütsiga“), mis ulatub müüritisest vähemalt 3 cm kaugemale ja on varustatud veeninaga.

Uuri ja loe lisaks!

Teemaga seotud artiklid

Reeglid ja soovitused müüritööde teostamiseks

Müüritöödel on oluline järgida teatud reegleid ja soovitusi. Järgnevas artiklis räägime müüritööde ettevalmistuse, ladumise ja vastlaotud müüritisest.

Eramute fassaadide müürimise juhend

Tellismaja fassaadi välisilme ja püsivus sõltuvad valitud tellistest ja müürisegust, müürimehe oskustest ja töö kvaliteedist aga ka ehitus- ja hoiuplatsi ettevalmistusest ja võimalustest. Alljärgnevas artiklis tuletame meelde liikumisvuukide ja voodermüüri sidumise põhitõed.

Müüritööde teostamine talvisel ajal

Müüritööde seisukohalt on talvetingimused saabunud siis, kui välisõhutemperatuur langeb ajuti alla 0°C. Järgnevas artiklis räägime müüritööde eripäradest talveperioodil.

Härmatis müüridel

Kevadepoolsel ajal laotud müüritisele võib ilmuda valge "härmatis", mis on soolaka maitsega ja kergesti mahapühitav. Järgnevas artiklis selgitame selle nähtuse tekkimise põhjustest ja anname nõu kuidas seda vältida ja juba tekkinud probleemi korral vabaneda.

0Tulemused

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!