Keraamilistest tellistest laotud ahjude, kaminate ja pliitide eelised

Küttekolle on kodu süda ning elav tuli ahjus ja kaminas võlub inimesi ning loob koju hubasust. Võimaluste ja materjalide valik küttekollete ehitamiseks on tänapäeval lai. Telliste kasutamisest müüritud kaminate, ahjude, pliitide, soemüüride ja ka telliskorstnate ehitamisel on aegade jooksul kogunenud häid kogemusi, mida nii ahjumeistrid kui tellijad juba teavad ja tunnevad.

  • Küttekolle on kodu süda!
  • Küttekolded lisavad hubasust
  • Isikupärasus ja sobivus arhitektuuriga
  • Hea soojussalvestamine ja ühtlane “soojajagamine”

Küttekolle on kodu süda!

Tellis on looduslik ja ökoloogiline ehitusmaterjal, mille eeliseks on unikaalne välimus, põlisus, turvalisus ja säästlikkus. Keraamilistest tellistest ehitatud küttekolle on keskkonnasõbralik soojusallikas.

Küttekolded lisavad hubasust
© Unibuild OÜ / Wienerberger AS

Küttekolded lisavad hubasust

Soojus ja kodusoojus

Kamin ja ahi on väga olulised sisustuselemendid ning kaasaegsed materjalid võimaldavad luua interjööri sobivaid ja omanäolisi küttekoldeid. Küttekolded loovad hubasust, soojust ning mõnusat meeleolu, siluvad temperatuuride kõikumisi ning hoiavad ruumis niiskustasakaalu.

Tooraine hoolika valiku ja töötlemise ning uusimate tootmistehnoloogiate abil valmivad keraamilised ehitusmaterjalid, mis ei kaota aastate jooksul oma kaunist välimust ja toovad oma ajatu ilmega rõõmu veel tulevastele põlvedelegi, sest tellised on erakordselt vastupidavad ning seetõttu on nende kasutusiga praktiliselt lõpmatu.

Isikupärasus ja sobivus arhitektuuriga
© Unibuild OÜ / Wienerberger AS

Isikupärasus ja sobivus arhitektuuriga

Tellistest küttekolde võib ehitada just enda ootusi ja vajadusi silmas pidades.

Terca keraamiliste telliste tootevalik pakub väga laia värvigamma, pinnaviimistluste ja mõõtudega telliseid, mis sobivad ahjude, kaminate, pliitide, soemüüride, lesode ja korstnate ehitamiseks. Lai tootevalik võimaldab ehitada ainulaadse küttekolde, mida valmistoodang tihtipeale ei võimalda.

Lisaks puhta vuugiga laotud kolletele saab kasutada krohvitud, segukihiga võõbatud ja värvitud ning kombineeritud materjalidega lahendusi, mistõttu on tulemus alati ilus ja omanäoline.

Hea soojussalvestamine
© Wienerberger AS

Hea soojussalvestamine ja ühtlane "soojajagamine"

Tellistest ehitatud tulekoldel on head soojust salvestavad omadused, mistõttu püsivad ruumid kaua soojad ja kütmiseks kuluv energia on optimaalne.

Soojussalvestiga küttekolle on üks osa eramaja säästlikust kütmisest, sest tellistest ehitatud küttekolded salvestavad soojust hoides sellega energiakulutusi kokku. Soojustsalvestav kamin töötab ka kodu lisa- ning asesoojussüsteemina.

Tellistest küttekolde hea soojussalvestusvõime on tingitud peale materjali omaduste ka konstruktsiooni kogumassist. Suure salvestusmahuga laotud tulekolle kogub energiat ja ühtlustab eluaseme soojusbilanssi isegi kütmata. Suhteliselt madala pinnatemperatuuri tõttu annab tellistest ehitatud ahi, kamin, pliit ja soemüür sooja aeglaselt ja kaua. See teeb tellistest müüritud ahju, kamina ja pliidi säästlikuks soojusallikaks. Samuti on selline küttekolle turvaline, sest temperatuur ei tõuse häirivalt kõrgeks ka pika kütmisperioodi jooksul.

Tellis kannatab kõrgeid temperatuure. Laotud telliskoldes on võimalik saavutada puhta põlemise eelduseks olev kõrge temperatuur, isegi kuni 800-900 C. Kuna puidu põlemisel eralduvad gaasid põlevad lõpuni, on lõõri juhitavate põlemisgaaside temperatuur suhteliselt madal ja tulekolde kasutegur seega kõrge, ulatudes 85-90%-ni.

Uuri ja loe lisaks!

Küttekollete ehitus usaldage asjatundjatele

Ahjude, kaminate ja teiste küttekollete planeerimine ja ehitamine on spetsialisti töö, mistõttu on oluline leida usaldusväärne ja kogemustega meister.

Tellistest korstna ehitamine

Tellistest ehitatud küttekolded ja nende korstnad on pikaajalise kasutamise traditsiooniga ja ka Eestis läbi aegade väga populaarsed olnud.

Tellis sisekujunduses – omanäoline, soe ja usaldusväärne

Igal tellisel on oma nägu ja olemus ning neist õhkub soojust, turvalisust, lähedust ja usaldust.

Telliste kasutamise juhend formaatide kaupa

Oluline on valida tellis vastavalt kasutusalale ja otstarbele, sest õige materjali valik määrab selle toimimise ja kestvuse.

Tallinna kontori näidistesaal
© Wienerberger AS
0Tulemused

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!