Oma aed – isiklik nurgake nautimiseks ja lõõgastumiseks

Igapäevaelu kiire elutempo juures vajame kohta, kus puhata vaimu ja lõõgastada keha.

 • Kevad on alati muudatuste ja ümberkorralduste aeg
 • Õige ehitusmaterjali valik mõjutab pikka aega
 • Uued kodumaised tooted Penter klinkersillutuskivide tootevalikus
 • Mitte ainult õueruumi
 • Sillutuskivide eelised
 • Valikut tehes arvesta kõikide võimalike kulutustega tulevikus

Kevad on alati muudatuste ja ümberkorralduste aeg

Täpselt nii on see ka aias. Väliruumi või aeda kujundades saab üsna lihtsalt oma kodu ning eluruume laiendada ja luua paiga mõnusaks ajaveetmiseks! Seetõttu veedavadki paljud esimeste soojade ilmade saabumisest kuni sügistoimetusteni oma vaba aega looduses või koduaias toimetades.
Kombineerides omavahel sillutatud alasid ning taimi, pehmeid ja kõvemaid materjale, saab luua hästi läbimõeldud ja töötava ruumilahenduse, mis tähendab ühtlasi ka paremat elukvaliteeti.
 

Terrace with Penter Borkum and Baltrum in Background, white well-laid table with benches, flowers, pillow and lanterns
© Wienerberger GmbH
© Wienerberger GmbH
Vali sillutuskivi vastavalt objekti iseloomule

Tooraine hoolika valiku ja töötlemise ning uusimate tootmissüsteemide abil valmivad sillutuskivid ei kaota aastate jooksul oma kaunist välimust ja pakuvad oma ajatu ilmega rõõmu veel tulevastele põlvkondadelegi. Et tellismaterjali on kõdunematu, on tema kasutusiga praktiliselt lõpmatu. Lisaks sellele on neid erakordselt vastupidavaid ja loodussõbralikke kive üsna lihtne paigaldada.

Sillutuskivi tuleb valida vastavalt objekti iseloomule ning pinnale planeeritavale koormusele. Kergliiklusteede ja kergemate sõidukite (sõiduautode, väikebusside jne) teede ja parkimisalade, platside ja väljakute, kõnni- ja aiateede, terasside jne rajamiseks võib kasutada sillutuskive paksusega 52 või 71 mm.
Teedel, mis on ette nähtud ka raskemate sõidukite pidevaks liikumiseks, peaks kasutama vähemalt 71 mm paksusega sillutuskive. Seejuures ei oma tehnilises mõttes tähtsust, kas sillutustellised paigaldatakse tavapärasel viisil lapiti või hoopis serviti. Igal juhul peavad vuugid olema 3-5 mm laiad.

Eestis, Aseri tehases toodetud Penter klinkersillutuskivi, Grafiit Kare 250x60x52.
© Wienerberger AS
© Wienerberger AS
Uued kodumaised tooted Penter klinkersillutuskivide tootevalikus

Meil on hea meel rõõmustada oma kliente laienenud tootevalikuga, sest tootevalikusse on nüüd lisandunud ka nn pikad parkett-tüüpi klinkersillutuskivid ning äärekivid. 

Eestis, Aseri tehases alustati klinkersillutuskivide tootmist 2011. aastal. Tänaseks toodetakse kodumaiseid klinkersillutuskive viies formaadis ja kareda pinnaviimistlusega: murukivid, äärekivid, klinkersillutuskivid paksusega 52 ja 71 mm ning pikad kitsad ehk nn parkett-tüüpi kivid mõõduga 250x60x52 mm. Aseris toodetud klinkersillutuskivid on saadaval kolmes värvitoonis: Punane, Terrakota (punase- ja pruunikirju) ja Grafiit (tumehall).

Lisaks sellele kuuluvad meie pakutavasse Penter klinkersillutuskivide tootevalikusse paljud erinevad tooted Wienerbergeri tehastest Saksamaalt ja Hollandist.

Terrace with Penter Dresden, Flowers, sofa, white wall, art
© Wienerberger GmbH
© Wienerberger GmbH
Mitte ainult õueruumi

Kuna sillutuskivid talletavad endasse päikesesoojuse ning on praktiliselt hooldusvabad, sobivad need hästi terassidele ja väliköökidesse. Penter sillutuskivide tootmisel kasutatav tehnoloogia tagab happe-, soola- ja õlikindluse. Tänu omapärasele karedale pealispinnale on sillutisel ka mugav ja ohutu kõndida.

Kasvuhoonetes ja talveaedades kasutamiseks on neil oma eelis. Tänu väga väikesele veeimavusele (alla 6%) laseb sillutatud pind, milles vuukide osakaal on ainult 10%, veel läbi vuukide pinnasesse imbuda, andes olulise panuse ümbritseva pinna tasakaalustatud niiskusbilansi saavutamiseks.

Kui siiani oleme harjunud sillutuskive nägema pigem välistingimustes, saab neid põneva lahendusena kasutada ka sisekujunduses, näiteks esikute, köökide ja abiruumide põrandate katmiseks.

paver, penter, paving stone, in-line unit, dresden, garden, terrace
© Wienerberger GmbH
© Wienerberger GmbH
Sillutuskivide eelised

Põhjuseid, miks eelistada ja valida keraamilisi sillutuskive on palju:

 • mitmekülgsed ja piiramatud kujundamisvõimalused;
 • looduslikud värvid;
 • absoluutne värvi- ja külmakindlus;
 • kulumis- ja UV-kindlus;
 • libisemiskindlus ja turvalisus;
 • pikk kasutusiga ja aegumatus;
 • erakordne vastupidavus;
 • tagab vihmavee imbumise pinnasesse;
 • loodussõbralikkus.
paver, penter, paving stone, church, walkway, garden, plants
© Wienerberger GmbH
© Wienerberger GmbH
Valikut tehes arvesta kõikide võimalike kulutustega tulevikus

Klinkersillutuskivid ehk keraamilised tänavakivid on hinnaklassilt kallimad kui betoonist valmistatud lahendused, kuid siinkohal tasub arvestada sellega, et kui värvitud toodetel kulub ning pigmenteeritud tootel pleegib värv tuhmiks 3–5 aastaga, siis klinkersillutuskivi on kõrgel temperatuuril (u 1100 °C) põletamise tulemusel UV- ja kulumiskindel. Seetõttu on nende kasutusiga praktiliselt lõpmatu. Killustikku kasutades tuleb arvestada umbrohutõrje ning peagi vajaliku materjali juurdeveoga.

Seega uuri enne pinnakatte lõplikku valikut mitmeid võimalusi ja arvesta tulevikku silmas pidades kõikide kulutustega!

Uuri ja loe lisaks!

Penter klinkersillutuskivide paigaldusjuhend

Hästi ettevalmistatud aluspinnale on sillutustellist võimalik paigaldada väheste tööoperatsioonidega, kuid oluline on järgida teatud reegleid ja soovitusi.

Kaunis kiviplats koduõues

Sillutuskivide paigaldamisega koduaias saab hakkama ka peremees ise. Järgnevalt leiab selleks pisut õpetust.

Klinkersillutuskivi – tükike loodusest

Klinkersillutuskivi on läbinisti looduslik ehitusmaterjal, mis sobib sillutiseks nii koduõue kui ka linnamaastikku.

Värviliseks koos klinkersillutuskividega

Klinkersillutuskivi on läbinisti looduslik ehitusmaterjal, mis sobib sillutiseks nii koduõue kui ka linnamaastikku.

0Tulemused

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!