Brick Award 24: rahvusvaheline žürii valib sõelale 50 projekti

Algas Brick Award 24 projektide nimekirja valimisprotsess.
 
2024. aastal toimub juba üheteistkümnendat korda iga kahe aasta tagant toimuv Brick Award arhitektuurivõistlus.

Konkursile esitatud tööde arv peegeldab tohutut huvi auhinna vastu ning arhitektide, rahvusvaheliste arhitektuurikriitikute, arendajate ja ajakirjanike pühendumust.

Kokku esitati 743 projekti 54 riigist kuuel kontinendil.

Brick Award 24 projektide esitamise etapp kestis 6. detsembrist 2022 kuni 14. märtsini 2023, mille järel valis kogenud eelžürii välja 50 silmapaistvamat projekti. Need avalikustatakse 2023. aasta oktoobris. Seejärel valib tunnustatud rahvusvahelistest arhitektidest koosnev žürii iga kategooria võitjad. Lisaks valitakse üksikkategooriate võitjate hulgast üldvõitja.

Brick Award 24
© Rafael Gamo

5 erinevat kategooriat

Igas viies auhinnakategoorias nimetatakse üks võitja lisaks üldvõitjale.

 • Kodutunne: ühepereelamud, paarismajad ja väikesed elamuprojektid, mida iseloomustab kõrge arhitektuurne kvaliteet, mis pakuvad mugavat, tervislikku ja jätkusuutlikku elamispinda, keskendudes energiatõhusatele lahendustele.
 • Koos elamine: mitmepereelamud: uuenduslikud elamulahendused, mis võtavad arvesse linnastumise suundumusi ja väljakutseid, nagu ruumipuudus, energiatõhusus ja vastupidavus kliimale, sotsiaalsed väljakutsed ja uued elamiskontseptsioonid.
 • Avalike ruumide jagamine: mugavad, esteetilised, energiasäästlikud ja funktsionaalsed avalikud hooned hariduse, kultuuri ja tervishoiu, avaliku ruumi ja taristuprojektide jaoks.
 • Koos töötamine: mugavad, esteetilised, energiasäästlikud ja funktsionaalsed ärihooned, büroo- ja tööstushooned.
 • Ehitamine väljaspool kasti: uuenduslikud kontseptsioonid, mis keskenduvad ringmajandusele ja energiatõhususele ning uued telliste kasutusviisid, uute ehitustehnoloogiate kasutamine, eritellimusel valmistatud tellised ja uus kaunistus.

Hindamiskriteeriumideks on uuenduslik disain ja arhitektuurne kontseptsioon, oskuslik ja uuenduslik tellisekasutus ning projekti arhitektuurne kvaliteet esteetika, vormi ja konfiguratsiooni osas. Erilist tähelepanu pööratakse ka projektide adekvaatsusele nende sihtotstarbe, hoonetüübi ja kultuurikonteksti osas. Olulist rolli mängivad ka jätkusuutlikkus ja energiatõhusus. Wienerbergeri toodete kasutamine ei ole otseselt oluline tegur.

Selle aasta eelžüriisse kuuluvad:

 • Anneke Bokern / Saksamaa, arhitektuuriajakirjanik, Amsterdami firma “Architour” omanik
 • Wojciech Czaja / Austria, ajakirjanik, autor ja saatejuht, on kirjutanud muu hulgas ajakirjadele Der Standard ja db deutsche bauzeitung
 • Andres Kurg / Eesti, Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse Instituudi arhitektuuriajaloo ja -teooria professor

Võitjad valivad žüriis järgmised viis rahvusvaheliselt tunnustatud arhitekti:

 • Christelle Avenier / Prantsusmaa, arhitekt ja Avenier Cornejo Architectesi asutajapartner
 • Christine Conix / Belgia, arhitekt ja Conix RDBM Architectsi asutajapartner
 • Ingrid van der Heijden / Holland, arhitekt ja CIVIC arhitektide asutajapartner
 • Wojciech Malecki / Poola, arhitekt ja Maleccy biuro projektowe asutaja
 • Boonserm Premthada / Tai, arhitekt ja Bangkoki projektistuudio asutaja

  Brick Awardsi raames ilmub ka Brick 24 raamat, millest leiab kõik nomineeritud ja auhinnatud projektid. Viie kategooria võiduprojektid ja auhinna üldvõitja kuulutatakse välja ametlikul auhinnatseremoonial 2024. aasta suve alguses. Lisateavet Brick Awardi kohta leiate siit: www.brickaward.com.

Loe lisaks

Sulle võivad ka järgmised uudised huvi pakkuda.

© Anders Sune Berg
Rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Brick Award 24 ootab võistlustöid!

Esmaklassilist tellisarhitektuuri tunnustav rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Brick Award 24 ootab võistlustöid 6. detsembrist kuni 14. märtsini.

© Wienerberger AG
Rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Brick Award 22 ootab võistlustöid!

Esmaklassilist tellisarhitektuuri tunnustav rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Brick Award 22 ootab võistlustöid 11. jaanuarist kuni 8. aprillini.

© Adrià Goula
Keraamiline tellis ühendab traditsioonid kaasaegsete lahendustega

Keraamika populaarsust ja kasutamist üle maailma kinnitab ka juba ühenksandat korda korraldatav ülemaailmne konkurss Brick Award, kuhu esitati sel aastal kokku 644 võistlustööd 520 arhitekti loomingust.

© Rafael Gamo
Kes on rahvusvahelise tellisarhitektuuri konkursi Brick Award 2020 võitjad?

Juba täna selgub, kes võidavad rahvusvahelise tellisarhitektuuri konkursi Brick Award 2020.

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!