Rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Brick Award 24 ootab võistlustöid!

Esmaklassilist tellisarhitektuuri tunnustav rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Brick Award 24 ootab võistlustöid 6. detsembrist kuni 14. märtsini.

 • Rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Brick Award 24 - mis, kus, millal ja kuidas?
 • Võistlustööde esitamine
 • Konkursi kategooriad
 • Konkursil osalemise ja hindamise kriteeriumid
 • Konkursi 50 parimat ja Brick Award 24 võitjad

Rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Brick Award 24 – mis, kus, millal ja kuidas?

Meil on hea meel kuulutada avatuks rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Brick Award 24! 
Üle kahe aasta välja antava arhitektuuriauhinna väljaandmist alustati 2004. aastal ning 2024. aastal annab Wienerberger selle rahvusvahelist tunnustust pälvinud konkursi auhinnad üle juba üheteistkümnendat korda.

Võistlustööde esitamine

Alates 6. detsembrist kuni 14. märtsini 2023. aastal on arhitektidel, arhitektuurikriitikutel ja -ajakirjanikel võimalik esitada võistlustöid omanäolistest tellishoonetest ja muudest tellisobjektidest rahvusvahelisele tellisarhitektuuri konkursile, mille eesmärk on tunnustada auhinnaga kaasaegse ja uuendusliku tellisarhitektuuri esmaklassilisi näiteid.

Võistlustööde esitamine toimub elektrooniliselt konkursi kodulehe www.brickaward.com kaudu. Osalejatel palutakse täita veebivorm, mis sisaldab projekti põhiandmeid, projekti kirjeldavat lühikest informatiivset teksti ning hoone piltide ja plaanide üleslaadimist. Kõige täpsema konkursil osalemise juhendi ja tingimused leiab konkursi kodulehelt.

Konkursi kategooriad

Tellisarhitektuuri konkursile saab võistlustöid esitada viies kategoorias. Igast kategooriast saab põhjalikuma ülevaate konkursi kodulehelt. Sel korral on Brick Award 24 konkursi kategooriad järgmised:

 • kodutunne;
 • koos elamine;
 • koos töötamine;
 • avaliku ruumi jagamine;
 • leidlikud ehituslahendused.

Viimane kategooria on suunatud uuenduslikele telliste kasutamise kontseptsioonidele ja võimalustele, nagu uued ehitustehnoloogiad või eritellimusel valmistatud telliste ja uute ornamentide kasutamine projektis.

Konkursil osalemise ja hindamise kriteeriumid

Brick Award 24 konkursil osalemiseks peab võistlustöö vastama järgmistele nõuetele: 

 • suur osa projektist peab olema ehitatud keraamilistest ehitusmaterjalidest (keraamilised ehitusplokid, keraamilised fassaaditellised, keraamilised sillutuskivid, keraamilised katusekivid, keraamilised tellisplaadid / fassaadipaneelid jne);
 • projekt peab sobituma konkursi kategooriasse;
 • erilist tähelepanu pööratakse sellele, kuidas võistlustöös on ühendatud funktsionaalsus, jätkusuutlikkus, kliimataluvus ja energiatõhusus;
 • projekti valmimisaeg oli 2020. aastal või hiljem;
 • projekt võib hõlmata vastvalminud, renoveeritud või ümberehitatud hooneid;
 • projekt võib hõlmata uusi ja taaskasutatud telliseid. Wienerbergeri toodete kasutamine ei ole nõutud osalemistingimuseks.

Hindamiskriteeriumid hõlmavad nii uudset disaini- ja arhitektuurikontseptsiooni, telliste oskuslikku ja uudset kasutamist kui ka arhitektuuri kvaliteeti projekti esteetika, kuju ja konfiguratsiooni osas. Erilist tähelepanu pööratakse ka objekti sobivusele selle kavandatud eesmärgi, hoone tüübi ja kultuurilise konteksti suhtes, samuti jätkusuutlikkuse ja energiatõhususe aspektidele.

Konkursi 50 parimat ja Brick Award 24 võitjad 

Pärast kandidaatide esitamise perioodi lõppemist 14. märtsil 2023, valib arhitektuuriajakirjanikest ja -kriitikutest koosnev eelžürii kõikide konkursile laekunud võistlustööde hulgast välja 50 parimat, mis esitatakse Brick Award 24 auhinnale ja avaldatakse konkursiga kaasnevas Brick24 raamatus. Neid võistlustöid tutvustatakse konkursi kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites juba sügisel. Seejärel valib arhitektidest koosnev rahvusvaheline žürii välja kõigi 5 kategooria ja peaauhinna võitjad, mis kuulutatakse välja 2024. aasta hiliskevadel.

Brick Award konkursi peaauhinna võitjat autasustatakse 7 000 euro (sh kategooria võitja) ja ülejäänud nelja kategooria võitjat 5 000 euro suuruse auhinnarahaga. 

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!