Iluzo – traditsiooniline müüriladumine, vuugita müüri välisilme

Iluzoga muutub õhukeste vuugivahedega fassaadi ehitamine lihtsaks, soodsaks ja esteetiliselt kauniks.
Müüriliimi kasutus ja müüriladumine kitsaste vuugivahedega fassaaditellistest on üha enam populaarsust kogumas. Seda ka põhjusega, sest vuugivahede paksuse vähendamine 12 mm-lt ± 4 mm-ni tagab mitmeid eeliseid. Iluzo tellistega antakse edasi väga tihedalt laotud müüri välisilme, rõhutades tugevalt fassaadi massiivsust ja homogeensust. Kui klassikalised vuugivahed mõjutavad tugevalt fassaadi värvust, siis kitsaste vuugivahede korral see nii ei ole. Liimvuukidega fassaad või kitsaste  vuugivahedega fassaad "vananeb" ühtlasemalt ning vuugivahede värvi mõju üldilmele on oluliselt  väiksem. Seda efekti on Iluzoga lihtne saavutada. Nendel fassaaditellisel on seguta müüriladumise ilme, pakkudes traditsioonilise müüriehituse eeliseid. Meistrimees saab seega kasutada tuttavat traditsioonilist mörti. Lühidalt öeldes ühendab Iluzo vuukideta müüriladumise stiilse ilme traditsioonilise müüriladumise eelistega. Tulemuseks on kaunis välisilme ja ülim kasutajasõbralikkus.

Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Grijs

Hollandis toodetud Iluzo sarja kuuluv Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Grijs.

Vaata lähemalt »

Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Grijs-Zwart

Hollandis toodetud Iluzo sarja kuuluv Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Grijs-Zwart.

Vaata lähemalt »

Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Bruin

Hollandis toodetud Iluzo sarja kuuluv Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Bruin.

Vaata lähemalt »

Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Bruin-Zwart

Hollandis toodetud Iluzo sarja kuuluv Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Bruin-Zwart. 

Vaata lähemalt »

Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Paars

Hollandis toodetud Iluzo sarja kuuluv Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Paars.

Vaata lähemalt »

Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Rood-Bruin

Hollandis toodetud Iluzo sarja kuuluv Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Rood-Bruin.

Vaata lähemalt »

Terca keraamiline tellis, Iluzo Pagus Zwart

Hollandis toodetud Iluzo sarja kuuluv Terca keraamiline tellis, Iluzo Zwart.      .               .

Vaata lähemalt »

Iluzo – traditsiooniline müüriladumine, vuugita müüri välisilme
Iluzo – traditsiooniline müüriladumine, vuugita müüri välisilme
© Wienerberger AS

Kuidas Iluzo toimib?

Paigaldatava Iluzo tellise laiemal tahul asetseb süvend. Süvend võimaldab kasutada traditsioonilist 12 mm paksust mördikihti ning see jätab piisavalt liikumisruumi, et asetada tellised üksteise suhtes samale tasapinnale ja paralleelselt.

 • Kaks väikest toetuspunkti võimaldavad üleliigsel mördil välja valguda ja annavad tellisele täiendavat stabiilsust. Üleliigse mördi saab kellu tagumise osaga korralikult eemaldada.
 • Tellised laotakse õõnsusega pool allpool, et mörti oleks võimalik kanda mitmete telliste pealmisele küljele korraga ja seeläbi kiiremini müüri laduda.
 • Müürimördi pealekandmiseks ei ole vaja spetsiifilisi töövahendeid.
 • MOEF formaadis tellised (238 × 90 × 48 mm) on väga tõhusad oma lameda pikliku vormi tõttu , mis tänu oma pikkusele toetab modernset fassaaditelliste välisilmet. Telliste arv m² kohta on koos 4 mm vuugiga ± 80 ühikut/m².
 • Kohaletoimetatud kaubaalustel on ettenägelikult sama arv telliseid kõrgendatud äärega vasakul küljel ja otsaserval ja paremal küljel ja otsaserval, mis sobivad nii nurga kui ka fassaadi ladumiseks, mistõttu on müürsepal alati ehitise nurga ladumise jaoks piisavalt telliseid käepärast.
 • Silluste paigaldamiseks piisab telliste väikeste toetuspunktide ja kõrgendatud äärte küljest löömisest, mida saab teha kelluga. See võimaldab telliseid kerge vaevaga galvaniseeritud metallist L-nurkraua kasutamiseks kohandada.
 • Iluzo tagab õhukeste vuukidega fassaadid, mis toovad fassaaditellised täielikult esile.

Iluzo telliste kasutamise 10 eelist:

 1. Müüriladumine on lihtsam! Tänu traditsioonilise 12 mm paksuse kihiga mördi kasutusele võib müüriladuja töötada juba tuttava müüriladumismeetodiga.
 2. Lisa  töövahendeid ei ole tarvis! Tänu Iluzo tellistele piisab müüriladujale kellust ja müürimördist. Segutootjad võivad soovitada sobivat mörti, võttes arvesse elemente nagu haardumine, vee imavus, värv ja telliste ladumise lihtsus.
 3. Minimaalsed parandused! Kuna üleliigne mört valgub tellise küljelt ja tagantpoolt välja on loodis olekut lihtsam ladumisnööriga kontrollida ilma mitmeid korrigeerimise  teostamata ja telliseid liigselt kopsimata.
 4. Suurem stabiilsus! Tänu väikestele toetuspunktidele tellise siseseina poolses ääres püsib tellis paigalduse  käigus stabiilsena, võimaldades üleliigsel mördil lihtsalt välja valguda.
 5. Nurgakive pole vaja! Kuna pooltel tellistel on vasakpoolsel küljel ja otsas kõrgendatud äär ja ülejäänutel parempoolsel küljel ja otsas, saab müüriladuja töötada kiiremini, säästes aega nurgakivide ettevalmistamiselt.
 6. Puuduvad mördijäänused! Iluzo tellistega ladumisel ei valgu üleliigne mört telliste esipinnale ega määri telliseid. Mördi, mis valgub müüri siseküljele saab lihtsalt eemaldada.
 7. Tellinguid pole vaja! Kuna fassaadi pole vaja uuesti vuukida ei ole vaja ka tellinguid. Seetõttu võidetakse aega ja raha ning see võimaldab ühtlasi ka lõplikke tulemusi kiiremini näha.
 8. Fassaad püsib kauem värskena! Vuugid määrduvad kergemini kui tellisepind. Kuna vuuke ei ole, siis "vananeb" fassaad aeglasemalt.
 9. Vertikaalvuukide tegemine on lihtsam! Kuna üks külg on alati suletud on vertikaalvuuke lihtsam sulgeda.
 10. Pole vaja täiendavaid materjale või nõudeid! Iluzo tellistega saab müüriladumist teha traditsioonilisel viisil, võimaldades mugavat spetsiaalsete fassaadiankrute kasutust. Iluzo tellise kujuga ei kaasne ehitustehnoloogiaga seonduvaid täiendavaid piiranguid. Kasutada võib tavalist armeerimist. Niiskustõkkele ei ole eritingimusi.

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!