Tellis sisekujunduses – omanäoline, soe ja usaldusväärne

Igal tellisel on oma nägu ja olemus ning neist õhkub soojust, turvalisust, lähedust ja usaldust.

  • Iidse materjalina on tellised leidnud koha paljudes kasutusvaldkondades
  • Tellissein on vaatamisväärsus
  • Küttekolle on kodu süda
  • Tellised igaks otstarbeks

Iidse materjalina on tellised leidnud koha paljudes kasutusvaldkondades

Kui enamasti oleme harjunud telliseid nägema fassaadidel, ahjude, kaminate, soemüüride ja korstnate ehitusel, siis üha enam kohtab tellist ka sisekujunduses.
Tänu jätkuvatele edusammudele tootearenduses on telliseid väga laia värvigamma, mõõtmete ja pinnaviimistlustega, mistõttu leiab Terca keraamiliste või klinkertelliste tootevalikust sobiva nii modernse, klassikalise kui ka loodus- või maalähedasema maitse eelistaja.
Tellised on interjööris ühendavaks motiiviks mitmel moel, sest need sobivad nii siseseinte ja sisekujunduselementide ladumiseks, küttekollete ehitamiseks kui ka mööblimaterjaliks.

Tellissein on vaatamisväärsus

Vanaaegse välimusega tellisseintega saab tänapäevaste kodude interjööri lisada rustikaalset ja industriaalset, boheemlaslikku ja romantilist vintage-stiili.

Selleks puhuks pakuvad põnevaid võimalusi Belgias toodetud Terca keraamilised käsivormitellised, mis on saadaval ka tellis- ja nurgaplaatidena. Nüüdisaegsetel seadmetel valmistatud Terca keraamilised käsivormitellised jätavad vana ja väärika mulje nagu oleks need vormitud meistri kätega mitmeid sajandeid tagasi. Tulemus on alati huvitav ja omanäoline.

JANKEN WISESPACE loovstuudio arendusjuht ja sisearhitekt Ken Ruut: "Tavaliselt kasutatakse telliseid loft-tüüpi siselahendustes. Vanutatud ilmega tellisseina juures võib kasutada hästi viimistletud materjale, mis kontrastina rõhutavad telliskivi olemust ning loovad hapra ja karmi – kaunitari ja koletise – suhte!"

Mõnikord tuleb vana tellissein välja renoveerimise käigus. Enamasti on seina olukord väga hea ning pärast puhastamist on see vaatamisväärsus omaette.

"Olenevalt välimusest ja ruumi kontseptsioonist võib need tellised jätta nii, nagu need on või katta ühtlustava värviga, mis toob esile nende tekstuuri," lisab 17-aastase kogemusega sisearhitekt.

Tellissein sobib kokku minimalistliku ja modernse mööbliga, kuid samas võib sellega luua mõnusaid maakodu stiilis interjööre. Internetist-ajakirjadest tasub koguda põnevaid kujundusvõimalusi ja -ideid ning võimalusel konsulteerida ja teha koostööd sisekujundajatega.

Küttekolle on kodu süda
© Unibuild OÜ / Wienerberger AS

Küttekolle on kodu süda

Kamin ja ahi on tähtsad sisustuselemendid, mistõttu on oluline, kuidas näeb välja kodu südameks valitud küttekolle.

Terca keraamiliste telliste tootevalik on nii lai, et omanäolise sisekujunduslahenduse saab luua vastavalt kodu arhitektuurile oma ootusi ja vajadusi arvesse võttes.

Lisaks puhta vuugiga küttekolletele saab kasutada ka krohvitud, segukihiga võõbatud, värvitud või plaaditud lahendusi.

Siseseintele, ahjudele, kaminatele, pliitidele ja soemüüridele lisaks saab telliseid kasutada ka riiulite, köögimööbli ja tööpindade all oleva karkassi ehitamiseks. Aina populaarsemaks on muutnud ka lesod ehk soojad pingid.

Tellised igaks otstarbeks
© Arno Mikkor / Wienerberger AS

Tellised igaks otstarbeks

Igal tellisel on oma nägu ja olemus ning neist õhkub soojust, turvalisust, lähedust ja usaldust. olenemata kasutusalast muudavad need iga projekti eriliseks ja omanäoliseks.

Terca telliste värvide ja pinnaviimistluste valik on mitmekesine. Pakume neid erinevates formaatides: täistellised, auktellised ja käsivormtellised. telliseid võib jagada külmakindlateks ja mitte-külmakindlateks - sellest sõltub ka nende kasutusala.

Siseruumides võib kasutada kõiki meie tootevalikusse kuuluvaid telliseid. Erinevate küttekollete ehitamiseks soovitame kasutada täistelliseid, kuigi küttekollete välisvoodri ehitamiseks võib kasutada ka fasaadi auktelliseid. 

Loe lisaks: Telliste kasutamise juhendist formaatide alusel

Terca tootevalikusse kuuluvad lisaks ka tellis- ja nurgaplaadid nii meie Aseri kui ka Belgia tellistest. Nende võimaluste ja kasutustingimuste kohta uuri lisa meie müügimeeskonnalt!

Uuri ja loe lisaks!

Küttekollete ehitus usaldage asjatundjatele

Ahjude, kaminate ja teiste küttekollete planeerimine ja ehitamine on spetsialisti töö ning seetõttu on oluline leida usaldusväärne ja kogemustega meister.

Keraamilistest tellistest laotud ahjude, kaminate ja pliitide eelised

Telliste kasutamisest müüritud kaminate, ahjude, pliitide, soemüüride ja ka telliskorstnate ehitamisel on aegade jooksul kogunenud häid kogemusi, mida nii ahjumeistrid kui tellijad juba teavad ja tunnevad.

Telliste kasutamise juhend formaatide alusel

Oluline on valida tellis vastavalt kasutusalale ja otstarbele, sest õige materjali valik määrab selle toimimise ja kestvuse. Järgnevalt lehelt leiate juhendi Terca keraamiliste telliste kasutamisest erinevate formaatide kaupa.

Väliköök - kodu suvine süda

Soojade ilmade saabudes on parim koht pere või sõpradega meeldiva aja veetmiseks väliköök või grillimiskoht. Hubases väliköögis valmivad toidud, toimuvad koosviibimised ja arenevad inimsuhted.

0Tulemused

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!