Tellis sisekujunduses – omanäoline, soe ja usaldusväärne

Igal tellisel on oma nägu ja olemus ning neist õhkub soojust, turvalisust, lähedust ja usaldust.

  • Iidse materjalina on tellised leidnud koha paljudes kasutusvaldkondades
  • Tellissein on vaatamisväärsus
  • Vulcano tellistesari
  • Küttekolle on kodu süda
  • Tellised igaks otstarbeks

Iidse materjalina on tellised leidnud koha paljudes kasutusvaldkondades

Kui enamasti oleme harjunud telliseid nägema fassaadidel, ahjude, kaminate, soemüüride ja korstnate ehitusel, siis üha enam kohtab tellist ka sisekujunduses. Tänu jätkuvatele edusammudele tootearenduses on telliseid väga laia värvigamma, mõõtmete ja pinnaviimistlustega. Seetõttu leiab Terca keraamiliste või klinkertelliste tootevalikust sobiva nii modernse, klassikalise kui ka loodus- või maalähedasema maitse eelistaja.
Tellised on interjööris ühendavaks motiiviks mitmel moel, sest need sobivad siseseinte ja sisekujunduselementide ladumiseks, küttekollete ehitamiseks kui ka mööblimaterjaliks.

Tellissein on vaatamisväärsus

Vanaaegse välimusega tellisseintega saab tänapäevaste kodude interjööri lisada rustikaalset ja industriaalset, boheemlaslikku ja romantilist vintage-stiili.

Selleks puhuks pakuvad põnevaid võimalusi Belgias toodetud Terca keraammilised käsivormitellised, mis on saadaval ka tellisplaatide ja nurgaplaatidena. Nüüdisaegsetel seadmetel valmistatud Terca keraamilised käsivormitellised jätavad vana ja väärika mulje, nagu oleks need vormitud meistri kätega mitmeid sajandeid tagasi. Tulemus on alati huvitav ja omanäoline.

JANKEN WISESPACE loovstuudio arendusjuht ja sisearhitekt Ken Ruut: "Tavaliselt kasutatakse telliseid loft-tüüpi siselahendustes. Vanutatud ilmega tellisseina juures võib kasutada hästi viimistletud materjale, mis kontrastiga rõhutavad telliskivi olemust ning loovad hapra ja karmi – kaunitari ja koletise – suhte!"

Mõnikord tuleb vana tellissein välja renoveerimise käigus. Enamasti on seina olukord väga hea ning pärast puhastamist on see vaatamisväärsus omaette.

"Olenevalt välimusest ja ruumi kontseptsioonist võib need tellised jätta nii, nagu need on või katta ühtlustava värviga, mis toob esile nende tekstuuri," lisab 17-aastase kogemusega sisearhitekt.

Tellissein sobib kokku minimalistliku ja modernse mööbliga, kuid samas võib sellega luua mõnusaid maakodu stiilis interjööre. Internetist-ajakirjadest tasub koguda põnevaid kujundusvõimalusi ja -ideid ning võimalusel konsulteerida ja teha koostööd sisekujundajatega.

Vulcano tellistesari

Väga huvitava tulemuse saab kindlasti Vulcano tellistesarjaga. Nagu nimestki järeldada, on inspiratsiooni ammutatud sulanud kivimitest, vulkaanidest ja laavast. Kõikide Vulcano telliste pinnad on krobelised, just nagu oleks laava mööda tellise pinda alla voolanud. Parima tulemuse saavutab see pind kindlasti hästi planeeritud valgusega, mis toob pinna struktuuri hästi esile moodustades põnevaid valguse-varjude mänge. Vulcano tellised on saadaval FAT-formaadis (250 x 85 x 65 mm) neljas värvitoonis – Safari (kollakad), Terra (pruunikad), Punane ja Antratsiit (must).

Küttekolle on kodu süda

Kamin ja ahi on tähtsad sisustuselemendid. Seetõttu on oluline, kuidas näeb välja kodu südameks valitud küttekolle. Terca keraamiliste telliste tootevalik on nii lai, et omanäolise sisekujunduslahenduse saab luua vastavalt kodu arhitektuurile oma ootusi ja vajadusi arvestades. Lisaks puhta vuugiga küttekolletele saab kasutada ka krohvitud, segukihiga võõbatud, värvitud või plaaditud lahendusi.

Lisaks siseseintele, ahjudele, kaminatele, pliitidele ja soemüüridele saab telliseid kasutada ka riiulite, köögimööbli ja tööpindade all oleva karkassi ehitamiseks. Aina populaarsemaks on muutunud ka lesod ehk soojad pingid.

Tellised igaks otstarbeks

Igal tellisel on oma nägu ja olemus ning neist õhkub soojust, turvalisust, lähedust ja usaldust. Olenemata kasutusalast muudavad need iga projekti eriliseks ja omanäoliseks.

Terca telliste värvide ja pinnaviimistluste valik on mitmekesine pakume neid erinevates formaatides: täistellised, auktellised ja käsivormitellised. Tellised võib jagada külmakindlateks ja mitte-külmakindlateks – sellest sõltub ka nende kasutusala.  Siseruumides võib kasutada kõiki meie tootevalikusse kuuluvaid telliseid. Erinevate küttekollete ehitamiseks soovitame kasutada täistelliseid, kuigi küttekollete välisvoodri ehitamiseks võib kasutada ka fassaadi auktelliseid. Loe lisaks meie kodulehel asuvast artiklist „Telliste kasutamise juhend formaatide alusel“ või konsulteerida meie tehnilise nõustajaga telefonil 618 1902. 

Terca tootevalikusse kuuluvad lisaks ka tellisplaadid ja nurgaplaadid Belgia tellistest ning pakume ka Aseris toodetud tellisplaate ja nurgaplaate. Nende võimaluste ja kasutustingimuste kohta uuri lisa meie müügimeeskonnalt!

 

Uuri ja loe lisaks!

Oluline on valida tellis vastavalt kasutusalale ja otstarbele, sest õige materjali valik määrab selle toimimise ja kestvuse. Järgnevalt lehelt leiate juhendi Terca keraamiliste telliste kasutamisest erinevate formaatide kaupa.

0Tulemused