Enimkasutatav keraamiline seinaehitusmaterjal kogu maailmas

Porotherm keraamilised ehitusplokid on vastavad kaasaegsete ja energiatõhusate ehitiste kõrgeimatele standarditele ning seetõttu on Porotherm keraamilised ehitusplokid enimkasutatav keraamiline seinamaterjal kogu maailmas.

  • Populaarne üle kogu maailma
  • Keraamika loob meeldiva sisekliima
  • Esimesed katsetused Eestimaal
  • Eelised ja võimalused

Populaarne üle kogu maailma

Porotherm keraamilistest ehitusplokidkidest seinad loovad tervisliku sisekeskkonna, mis aitab kaasa meie heale enesetundele. Need seinad "hingavad", on vastupidavad ja ei kaota aja jooksul väärtust. Neid looduslikke ja keskkonnasõbralikke ehitusmaterjale on kasutatud kõikjal üle maailma erinevate pereelamute ja kortermajade, samuti büroohoonete, haiglate ja koolide ehitamuseks.

Installation supervision, Porotherm, Wall
© OOO “Wienerberger Kirpich”
© OOO “Wienerberger Kirpich”
Keraamika loob meeldiva sisekliima

Massiivse ehitusmaterjalina on Porotherm ehitusplokkidest sein energiasäästja – päevane  päikesesoojus jõuab läbi keraamilistest ehitusplokkidest seina tuppa ööseks ja öine jahedus jahutab palaval päeval tuba. Kuna keraamilised plokid ka „hingavad tasakesti“, siis on kogu aeg majas meeldiv sisekliima. Plokkide väga madal niiskusesisaldus aitab veel omakorda elu sellises majas mõnusamaks muuta.

Porotherm seinte kõrge heliisolatsioon tagab hea mürakaitse nii tubade vahel kui ka tänavamüra eest.

Porotherm ehitusplokkide suur survetugevus (15 MPa) võimaldab ehitada lisaks eramutele ka kõrgeid korruselamuid ja keeruka konstruktsiooniga ühiskondlikke hooneid.

Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Austrias ega Poolas ei kahtle keegi nende toodete headuses, sest põhjuseid on palju.

Installation supervision in Aprelevka, Porotherm, Wall
© OOO “Wienerberger Kirpich”
© OOO “Wienerberger Kirpich”
Esimesed katsetused Eestimaal

Ka Eestis on uuendusmeelsemad arhitektid mõistnud selle materjali headust ning seda oma töödes kasutanud. Nii ehitati arhitektide Ra Luhse ja Tanel Tuhali projekti järgi Porotherm ehitusplokkidest suur ja ilus lasteaed Jõhvi, Raine Karbi projekti järgi büroohoone-garaaž Mikitamäele, Ott Ojamaa projekti järgi Valga Depoo, Jüri Iriku projekti järgi Kõltsu mõisavalitseja hoone ja Koidula piiripunkti hooned ning neid lisandub üha veel ja veel. Lisaks on Porotherm ehitusplokkidest ehitatud ka mitmeid korruselamuid ja kümneid eramuid.

Eelised ja võimalused

Selleks, et arhitektidel, projekteerijatel, tellijatel ja ehitajatel oleks lihtsam valida, tõime välja terve hulga Porotherm keraamiliste ehitusplokkide eeliseid:

  • Porotherm keraamiliste ehitusplokkide ladumisel ei ole samal tööpäeval laotud müürile kõrguspiiranguid, mis võimaldab tunduvalt kiirendada müüritöid;
  • Porotherm keraamilised ehitusplokkid ei vaja armatuuri, lisaks armatuuri maksumusele jääb ära tülikas armatuuri paigaldamine ja hoitakse kokku tööaega;
  • Porotherm keraamiliste ehitusplokkide madal niiskusetase võimaldab alustada sisetöödega juba paar päeva pärast müüriladumise lõpetamist ning  seda hoonet ei pea enne sissekolimist kuivaks kütma ja selleks energiat kulutama;
  • Õõnespaneeli toetuspinnaks sobib 2 cm paksune segukiht, armeeritud betoonvööd toetuspinnaks ei ole vaja.
0Tulemused

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!