Wienerberger podcast
© Wienerberger AS

Wienerbergeri esimene kevadine podcast

Meie esimese kevadise podcasti teemaks on klinkersillutuskivide eelised sillutusmaterjalina. Räägime, mis on klinkersillutuskivid ja mille poolest nad erinevad teistest tänavakividest ning uurime, millest lähtuda sillutusmaterjali valikul koduõue ja õueruumi kujundamisel.

Saates jagavad mõtteid, nõuandeid ja kogemusi Maastikuarhitektuuribüroo Artes Terrae maastikuarhitekt ja juhatuse liige Heiki Kalberg, Wienerberger AS müügiesindaja Urmas Alles ning turunduse ja kommunikatsiooni koordinaator Evelyn Parv. Saadet juhib Juuli Nemvalts!

Õueala ja aia panevad elama klinkersillutuskivist teed

Kaubanduses pakutavate sillutuskivide laiast valikust hakkavad silma klinkersillutuskivid, mis on väga vastupidavad, ei kaota ilmastiku tõttu oma värvitoone ja mis peaasi, on looduslikust materjalist, rääkis Wienerbergeri Penter kaubamärgi all pakutavatest klinkersillutuskividest maastikuarhitekt Heiki Kalberg.

Koduse õueala kujundamisel on klinkersillutuskivi asendamatu materjal. Kive saab kasutada mitmeks otstarbeks, kas aeda teid või platse rajades või hoopis põrandakatte materjalina terrassil, suveköögis, kasvuhoones.

„Klinkersillutuskivi valikut tehes tuleb lähtuda objekti iseloomust ja pinnale planeeritavast koormusest“, selgitas Wienerbergeri turunduse ja kommunikatsiooni koordinaator Evelyn Parv. „Kergliiklusteede ja kergemate sõidukite (sõiduautode, väikebusside jne) teede ja parkimisalade, platside ja väljakute, kõnni- ja aiateede, terasside jne rajamiseks võib kasutada klinkersillutuskive paksusega 52 või 71 mm. Kohtades, kus pidevalt liiguvad ka raskemad sõidukid, tuleb kasutada vähemalt 71 mm paksusega kive. Sillutiskatte vastupidavus ei sõltu ainult klinkersillutuskivi omadustest, vaid eelkõige sillutise all olevatest mulde kihtidest ehk aluskonstruktsioonist“, lisas Wienerbergeri müügiesindaja Urmas Alles.

„Kuna tegu on loodusliku kiviga siis klinkersillutuskivi eripäraks on mõõtude väike variatiivsus, sama moodi võivad kivide toonid veidi erineda, kuid kokkuvõtteks annab just see kivipinnale iseloomuliku ilme ja üldpilt ei mõju tuima massiivina,” sõnas Kalberg.

Heaks näiteks on Tõrva, Rapla ja Viljandi keskväljakud ning kahe linna piiril asuv Valga-Valka keskväljak. Kauneid objekte on palju - kasvõi Tallinnas asuv Balti-Jaama Turu õueala.

Millega kodust õueala kujundades arvestada, saab teada, kui kuulata Wienerberger AS podcasti.

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!