Wienerberger podcast
© Wienerberger AS

WIENERBERGERI PODCAST VÄLIKÖÖKIDE TEEMAL

Igatsed kohta, kus ilusate ilmadega sõpradega grillida või perega õhtust süüa? Meie podcastide seeria kolmandas osas räägime väliköökidest. Sellest, mis on väliköök ning mida selle planeerimisel ja ehitamisel silmas tuleks pidada.

Saates jagavad mõtteid, nõuandeid ja kogemusi Wienerberger AS-i müügiesindaja Urmas Alles, müügi- ja tootearenduse nõustaja Neeme Tulp ja viienda taseme pottseppmeister Ahto Kruusamäe. Saadet juhib Juuli Nemvalts!

Vastupidav ja stiilne väliköök on kodu suvine süda

Koduaia muudab veelgi mõnusamaks ja omanäolisemaks sinna vastavalt pererahva soovidele planeeritud ja ehitatud väliköök. Väliköökide ja grillkohtade ehitamise aeg on vaikselt kätte jõudnud, kuid paljud jäävad selle töö teostamisega hätta.

"Ehitamiseks väljavalitud tellised ja katusekivid ostetakse kiiresti valmis, aga tihti jääb enne tööde teostamist konsulteerimata arhitekti või töid teostava pottsepaga, kes annavad nõu elementide ratsionaalse paigutuse, materjalide valiku, ehitustehnilise ja esteetilise poole pealt", räägib meie müügiesindaja Urmas Alles.

Väliköök või grillimiskoht on soojade ilmade saabudes parim koht pere või sõpradega aja veetmiseks. Hubases väliköögis valmivad toidud, toimuvad koosviibimised ja veedetakse niisama mõnusalt aega. Kauakestva ja hooajast sõltumatu silmailu tagab väliköögi asendamatu ehitusdetail - tellis, mis annab nii füüsilise vastupidavuse kui ka kunstilise väljendusvabaduse. „Väliköögi ja tulekolde ehitamisel on heaks valikuks keraamilised tellised, millel on mitmeid eeliseid,” sõnab Wienerberger AS müügi ja tootearenduse nõustaja Neeme Tulp.

Tulekolle on väliköögi süda ja sageli esmane kõige olulisem osa väliköögis. Enamasti on selleks kamin, mida kasutatakse grillimiseks, aga vahel ka lihtsalt tule tegemiseks. Ideaalis kuuluvad suveköögi juurde veel pliit ja suitsuahi ning mõnel juhul ka leivaahi. „Enim eksitakse selle vastu, et liiga palju küttekoldeid ehitakse üksteise kõrvale ja endale mugavat istumiskohta jääb väheseks,” ütleb pottseppmeister Ahto Kruusamäe suveköökide ehitamist kommenteerides. 

Telliste lai värvi-, pinnaviimistluste ja mõõtude valik võimaldab luua omanäolisi lahendusi. Tellised säilitavad aastate jooksul oma kauni välimuse, on ilmastikukindlad ja praktiliselt hooldusvabad. Kolde puhul on oluliseks kasuteguriks telliste suur soojussalvestusvõime ja turvalisus, sest tule- või küttekolde väline temperatuur ei tõuse häirivalt kõrgeks, kuid jahedamate ilmade korral soojendab mõnusalt. 

Podcastist saame teada, kui suur oleks mõistlik väliköök teha, nii et sa ise ka seal ringi mahud toimetama, mida tuleks silmas pidada Eesti ilmastikku arvesse võttes ja ka millele tähelepanu pöörata väliköögi ohutuse vaatenurgast lähtuvalt. Nüansse, mida väliköögi planeerimisel ja ehitamisel arvesse võtta, on palju.

Inspiratsiooni väliköökidest leiad ka meie referentsobjektide galeriist.

Mida väliköögi planeerimisel siis ikkagi silmas tuleks pidada, saad teada, kui kuulad meie järgmist podcasti. Head kuulamist!

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!