Uued kodumaised tooted Penter klinkersillutuskivide tootevalikus

Wienerberger AS-il on hea meel teatada Penter klinkersillutuskivide tootevaliku laienemisest.

Pakkumaks stiilseid kaasaegseid võimalusi ja lahendusi on tootevalikusse lisandunud Aseris väljatöötatud, kohalikust savist valminud klinkersillutuskivide äärekivid ning värvivalik on laienenud nn parkett-tüüpi klinkersillutuskivide osas. 

Penter klinkersillutuskivide BST Punane äärekivi

BST Punane äärekivi (290 x 60 x 200 mm) on sillutuskividest suurem, piklik klinkerkivi, mida kasutatakse samal või erineval tasapinnal asuvate pinnakatete eraldamiseks. Klinkeräärekivid paigaldatakse killustikalusele liiva-tsemendi mördiga, et vältida alusmaterjalide välja uhtumist. Jooksvasse meetrisse mahub äärekive 3,44 tükki. Äärekivid takistavad sillutise aluskihi väljavajumist ja samal ajal takistavad murujuurte tungimist rohealalt sillutise alla, tagades seeläbi sillutise stabiilsuse ja kestvuse.

Hetkel pakume äärekive ainult punases toonis ja kareda pinnaga, kuid peagi on valikusse lisandumas ka pruunid ja pruunikirjud äärekivid.

Uued tooted nn parkett-tüüpi klinkersillutuskivide valikus

Laienenud on ka nn parkett-tüüpi klinkersillutuskivide valik, kuhu kuuluvad nüüd

  • punased kareda pinnaga klinkersillutuskivid – Punane kare (250 x 60 x 52 mm);
  • pruunikirjud kareda pinnaga klinkersillutuskivid – Terrakota kare (250 x 60 x 52 mm);
  • pruunid kareda pinnaga klinkersillutuskivid – Terra kare (250 x 60 x 52 mm);
  • tumehallid kareda pinnaga klinkersillutuskivid – Grafiit kare (250 x 60 x 52 mm).

Klinkersillutuskivid paksusega 52 mm sobivad kasutamiseks vähem koormatud platside, kõnni- ja rattateede, aiateede ja terasside ehitamiseks. Teedel, mis on ette nähtud ka raskemate sõidukite (bussid, raskeveokid) pidevaks liikumiseks, tuleb kasutada 71 mm paksusega sillutustelliseid.