Kodumaiste telliste, tellisplaatide ja sillutuskivide tootja Wienerberger AS tähistab 20. sünnipäeva

Aseris on kohalikust savist telliseid põletatud juba üle saja aasta ning telliste tööstuslik tootmine algas seal 1930ndatel. Alates 2001. aastast töötab tellisetehas Wienerberger AS nime all. Koos kolme esindusega Eestis, Lätis ja Leedus ning tehasega Aseris kuulub Wienerberger AS ülemaailmse ehitusmaterjalide ja infrastruktuuride lahenduste tootja Wienerbergeri kontserni.

  • 1. veebruaril 2021. aastal tähistab Wienerberger AS oma 20ndat juubelit
  • Pidev areng ja laienemine
  • Kirg, proaktiivsus ja vastutus
  • Klientide jaoks alati olemas

1. veebruaril 2021. aastal tähistab Wienerberger AS oma 20. juubelit

Wienerberger AS soovib palju õnne oma töötajatele ja tänab kõikide nende pikkade aastate eest!
Me täname ka kõiki oma kliente ja koostööpartnereid ja soovime edu meie pikas tulevikus.

Pidev areng ja laienemine

Aserist sai tuntud tellisetootja juba esimese Eesti Vabariigi alguses. Seal võimaldas tegevust alustada looduslikult soodne asukoht, mis tagas piisava toorainevaru. Aastakümnete jooksul on Aseri tehas kandnud erinevaid nimesid ning kuulunud erinevatele omanikele, 20 aastat tagasi ostis Eesti tellisetootja rahvusvaheline Wienerberger kontsern. 
2006. aastal avati Aseris uus modernne tehas, mille tootmisvõimsus ületab 50 miljonit tellist aastas. Lisaks kodumaistele viimistlustellistele rikastavad tootevalikud ka eri mõõdus täistellised ahjude, kaminate ja korstnate ehitamiseks ning interjööris kasutamiseks. 2011. aastast alates toodetakse tehases ka klinkersillutuskive ja 2016. aastal lisandusid tootevalikusse keraamilised tellisplaadid.
Aseri tellisetehase suur tootmisvõimsus võimaldab varustada koduturu ning Läti ja Leedu kõrval Venemaa ja Skandinaavia kliente ning tarnida eestimaised tooteid veel mujale Euroopasse. 
Nende 20 aasta jooksul on Wienerberger AG investeerinud Eesti äriüksusesse ligi 25 miljonit eurot ja andnud tööd keskmiselt 130 inimesele aastas.
 

Kirg, proaktiivsus ja vastutus

„Pidevalt toimub tootegruppide ja -valiku laiendamine, mis on seotud turu trendide või nõudlusega aga ka kooskõlas Wienerbergeri tegevusega teistes riikides,“ kinnitab Wienerberger AS’i turunduse- ja kommunikatsiooni koordinaator Evelyn Parv. “Tellis on fashion. Mood ühesõnaga,” lisab Wienerberger AS tegevjuht ja juhatuse liige Margus Puusepp. “Tellise juures on tänapäeval kõik tähtis –värv, pinna struktuur, kuju, suurus. Me panustame igal aastal väga palju tootearendusse ja teeme koostööd klientidega,“ kinnitab ta. 

Margus Puuseppa sõnul on viimased kolm tegevusaastat toonud kaasa suuri muudatusi. „On toimunud kardinaalsed muudatused firma juhtkonnas, sisse on viidud uusi võtmetähtsustega töökohti ning fookus on olnud tööohutusel, tootmise ja toodete kvaliteedikontrollil ja tootearendusel. Oleme ehitanud tugeva aluskrundi selleks, et vastu minna oodatud suurele müügikasvule nii Baltikumis, Venemaal kui ka Lääne-Euroopas. See algav aasta toob endaga kaasa ka suuri investeeringuid, suurusjärgus 650-700 000 eurot, mille põhieesmärk on tootmise efektiivsus ja tööohutus ning -tervishoid.”

Kuigi 2020. aasta esitas väljakutseid ka Wienerbergeri jaoks, siis tõi see kaasa positiivseid muudatusi ja on näidanud organisatsiooni tugevust. „Esimese poolaasta jooksul võtsime vastu mitmeid raskeid otsuseid ning optimeerisime meeskonda turu perspektiividest ja riskidest lähtudes. Vaatamata raskele, pandeemiast sõltuvale turuolukorrale oleme siiski hoidnud oma kulud kontrolli all ning tõstnud oma toodete müüki nii Baltikumis kui ka suurendanud eksporti,” räägib Puusepp. „Meie finantsilised tulemused on selles kontekstis väga positiivsed ning olen ääretult rõõmus ja tänulik, et me üheskoos oma meeskonnaga suutsime näidata aktsionäridele, et Wienerberger AS on tugev ja tulutoov äriüksus.”

Aasta lõpu seisuga on ettevõtte Baltikumi üksustes üle 70 töötaja, kellest Eestis asuvad üle 60. Töötajate heaolu, töökeskkond ja areng on pidevas fookuses. Puusepp nendib, et tegeletakse nii firmasiseste kui ka väliste koolitustega, võetakse kuulda kõikide tööliste arvamusi ja soovitusi muudatuste ning arenduste aspektist. Meie juhtsõnad on kirg, proaktiivsus ja vastutus, nii tööandja kui ka töövõtja poolt!”

Parv lisab: „Meie inimestes on püüdlikkus arendada ennast ja tootmist ning võimaldada läbi meie kaasaegsete ja keskkonnasõbralike ning erakordselt vastupidavate ehitusmaterjalide luua maailmast ilusam paik!”

Klientide jaoks alati olemas

Savi baasil valmistatud keraamilised tellised ja katusekivid on maailma vanimate ehitusmaterjalidena endiselt populaarsed, kuna nii vahetult kogetav esteetika ja valikuvõimalused kui ka praktilisus ja vastupidavus loovad usaldusväärse ning kestva lahenduse kogu eluks. Tellised on hoonete ehituses kasutusel olnud juba ligi 6000 aastat ning vanasti oli küladel spetsiaalne ahi käsitsi vormitud savist telliste põletamiseks. Praeguseks, kui nõudlus on aegade suurim ja standardid kõrgeimad, on ka telliste tootmine muutunud kõrgtehnoloogiliseks protsessiks.

Wienerberger on Eestis telliste tootmisel ennast tõestanud nii kvaliteedis kui kvantiteedis, ühendades 200-aastase tootmiskogemuse ja kohaliku oskusteabe. Looduslikust toorainest valmistatud tellistes saavad kokku keskkonnasäästlikkus, ilu ja maitsekus, kauakestvus ning vastupidavus. Sajandeid ilusana püsinud telliskivihooneid leiab üle maailma. Hinnatud tootjana on Wienerberger kutsutud kaasa rääkima ka suuremahulistes ehitusprojektides, kuid see pole pannud väiksemaid kliente alatähtsustama. Nii on Wienerbergeri kividest valmistatud kodusoojendavaid küttekoldeid kui ka suuri ehitisi – kõigi jaoks on olemas oma toode.

Jätkuvalt suure nõudluse tõttu pakub Wienerberger lisaks kohalikule toodangule telliseid, tellisplaate, sillutuskive, katusekive ja ehitusplokke ka teistest Euroopa Wienerbergeri tehastest. „Kuna meie tootevalikusse kuulub väga palju erinevaid telliseid, tellisplaate, sillutuskive, katusekive ja ehitusplokke ning kogu see valik ehitusmaterjalide kauplustesse ei mahu, siis avati Tallinnas näidisesaal. Esmapilgul võib uudistajal näidistesaalis presenteeritud toodete valik koos erinevate mudelite ja vormidega, värvide ja pinnaviimistlusega silmade eest isegi kirjuks ajada. Oleme alati valmis otsima ka uusi, siinmail kasutamata lahendusi, kui klient seda soovib. Olgu selleks siis uus toode mõne meie kontserni kuuluva ettevõtte valikust või eritellimustoode meie Aseri tehasest, mida kasutati Rotermanni kvartali pärlite või Ugala teatri puhul,“ kõneleb Parv.