Wienerberger Brick Award 2020 ootab võistlustöid

Esmaklassilist tellisarhitektuuri tunnustav rahvusvaheline auhinnakonkurss on avatud

Meil on hea meel kuulutada avatuks rahvusvaheline tellisarhitektuuri konkurss Wienerberger Brick Award 2020! Alates 7. jaanuarist kuni 9. aprillini 2019. aastal on arhitektidel, arhitektuurikriitikutel ja -ajakirjanikke võimalik esitada võistlustöid omanäolistest tellishoonetest ja muudest tellisobjektidest ülemaailmsele tellisarhitektuuri konkursile, et tunnustada rahvusvahelise auhinnaga kaasaegse ja uuendusliku tellisarhitektuuri esmaklassilisi näiteid.

Võistlustööde esitamine toimub konkursi kodulehe www.brickaward.com kaudu, kust leiate ka kõige täpsema juhendi ja tingimused konkursil osalemiseks. 

Üle kahe aasta välja antava arhitektuuriauhinna väljaandmist alustati 2004. aastal ning 2020. aastal annab Wienerberger selle rahvusvahelist tunnustust pälvinud konkursi auhinnad üle juba üheksandat korda.

Brick Award konkursi peaauhinna saajale on Wienerberger välja pannud 7 000 eurot (sh kategooria võitja) ja 5 000 eurot ülejäänud kategooriate võitjatele.

Konkursi kategooriad on:

  • kodune tunne;
  • koos elamine;
  • koos töötamine;
  • avaliku ruumi jagamine;
  • leidlikud ehitusmeetodid.

Viimane kategooria on suunatud uuenduslikele kontseptsioonidele ja telliste kasutamise viisidele, nagu uued ehitustehnoloogiad või tellimusel valmistatud telliste ja uute ornamentide hõlmamine projektis.

Esitatud võistlustöös peab suur osa objektist olema ehitatud keraamilistest ehitusmaterjalidest (keraamilised ehitusplokid, keraamilised fassaaditellised, keraamilised sillutuskivid, keraamilised katusekivid, keraamilised tellisplaadid / fassaadipaneelid). Wienerbergeri toodete kasutamine ei ole nõutud osalemistingimus. Erilist tähelepanu pööratakse sellele, kuidas võistlustöös kombineeruvad funktsionaalsus, säästlikkus ja energiatõhusus. Täiendavaks kriteeriumiks on objekti uudsus ehk objekti valmimisaeg oli 2016. aastal või hiljem.

Pärast kandidaatide esitamise perioodi lõppemist 9. aprillil 2019, valib arhitektuuriajakirjanikest ja -kriitikutest koosnev paneel kõikide konkursile laekunud projektide hulgast välja 50 võistlustööd, mis nomineeritakse Wienerberger Brick Award 2020 auhinnale ning mis avaldatakse sellega kaasnevas Brick20 raamatus 2020. aasta kevadel. Seejärel valib arhitektidest koosnev rahvusvaheline žürii välja kõigi 5 kategooria võitjad ning peaauhinna võitjad.

Osale Brick Award 2020 konkursil

Konkursile saavad võistlustöid esitada arhitektid, arhitektuurikriitikud ja -ajakirjanikud 7. jaanuarist kuni 9. aprillini konkursi kodulehe www.brickaward.com kaudu. Osalejatel palutakse täita veebipõhine vorm objekti põhiandmetega ning lisada ka objekti kirjeldav lühike tekst koos hoone piltide ja plaanidega. 

 

Küsimuste korral palun võtke ühendust:

Veronika Schuster-Hofinger, Brick Awardi projektijuht

Tel +43 1 601 92 - 10552 | veronika.schuster-hofinger@wienerberger.com

 

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!

Vali sobiv edasimüüja piirkonna alusel ja peagi võib ehitus alata!