Pottseppade ja Korstnapühkijate Suveseminar 2019 – tore traditsioon juba kolmteist aastat

6.-7. augustil toimus üle-eestiline Pottseppade ja Korstnapühkijate Suveseminar, mis sel korral leidis aset Pärnumaal, Uueda Turismitalus. Toredaks traditsiooniks saanud üritus toimus seekord juba kolmeteistkümnendat korda. Sellel aastal osales üritusel üle 60 spetsialisti ning nagu ikka korraldasid üritust Wienerbergeri ja Weberi meeskonnad. 

Koolituspäeva teemad olid aktuaalsed ja huvitavad

Ürituse esimese päeva programm oli sisutihe.Uusi Terca tellisplaate ja telliseid ning nende erinevate formaatide kasutusviise tutvustas Wienerberger AS-i Põhja-Eesti müügiesindaja Urmas Alles. Fibo moodulkorstnate ja Weberi segude teemal tegi ettekande Saint-Gobain Ehitustooted AS tootejuht Raido Uusma. Ergo Manninen, Päästeameti Ohutusjärelvalve osakonnast tutvustas uut tuleohutuse seadust ja küttesüsteemide registrit. Artur Ümar, Muinsuskaitseametist rääkis küttekollete ajaloost ning nende kujunemistest tänapäevani.

Paljud küsimused leidsid vastuse ja aktuaalsed probleemid said läbi arutatud. Lisaks töisele osale toimus mõõduvõtmine meeleolukatel meeskondlikel ja ka individuaalsetel võistlustel. 

Teise päeva loengust looduses matkamisest ning nõuannetest vastava varustuse valimiseks, saadi indu, et päevatööle järgneval ajal keha ja vaimu looduses kosutada.

Videokokkuvõte toimunud üritusest